Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Při požáru uhlí využili hasiči sací bagr. Oheň vznikl od horkého popela

O víkendu vyrazili hasiči k požáru uhlí, které vzplálo ve sklepě firmy v Ostravě. Při hašení ohně hasiči využili neobvyklou metodu, kdy uhlí z podzemí vysáli pomocí speciálního bagru ven na ulici. Díky tomu není škoda nijak vysoká.

Kouř, který se valil ze sklepa firmy v Ostravě-Vítkovicích hned vedle radnice, zpozorovali svědci kolem osmi hodin ráno. Operační středisko na místo okamžitě vyslalo dvě jednotky profesionálních hasičů a výjezd posílili i dobrovolní hasiči z Radvanic a Zábřehu.

Petr Kůdela, mluvčí HZS MS kraje: "Uhlí hořelo ve sklepních prostorách domu pravděpodobně kvůli špatnému uskladnění žhavého popela. Hasiči dostali požár pod kontrolu během půl hodiny, uhasit jej stihli ještě během nedělního dopoledne – i s vyklizením části hořící hromady uhlí na venkovní parkoviště."

Velitel zásahu rozhodl, že k likvidaci požáru přispěje také speciální sací bagr, kterým disponuje Hasičský záchranný útvar v Hlučíně. Díky němu byly dvě tuny uhlí během pár minut na hromadě před sklepem na parkovišti. 

David Kareš, velitel Hasičského záchranného útvaru HZS ČR v Hlučíně: "Sací bagr je primárně využíván na pomoc při explozi domu na odsávání sutin pro jednodušší rozebírání, ale i další činnosti, jako jsme dělali teď o víkendu, jsou v režimu téhle mašiny." 

Škodu hasiči odhadli na několik tisíc korun a hlavní je, že nebyl nikdo zraněn. Vzhledem k příčině, kdy byl žhavý popel uskladněn jen kousek od hromady uhlí, hasiči znovu nabádají k opatrnosti. Nebýt rychlého zásahu, mohly být následky mnohem horší. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy