Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Inženýr Spokojený podváděl při nákupu mobilů. Platil prostřednictvím demo verze bankovnictví

Policisté dopadli podvodníka, který využil neobvyklou fintu. Na inzeráty nakupoval mobily, ale platil za ně jen naoko, prostřednictvím demo verze internetového bankovnictví. Prodávajícím tak samozřejmě žádné peníze nepřišly. Policisté hledají další poškozené.

Mladík z Ostravy zveřejnil prostřednictvím internetu inzerát, že chce prodat svůj mobilní telefon. Ozval se mu inženýr Jiří Spokojený, že má zájem. Sraz si dali na Masarykově náměstí v centru města a už dopředu byli domluveni, že platba proběhne mobilem na místě. 

Vojtěch Petr, podvedený: "Sešli jsme se. Já jsem mu ukázal svůj mobil a on mi ukázal přes internetové bankovnictví transakci, která měla proběhnout, ale bohužel neproběhla. Já jsem o tom nevěděl, jen jsem mu to uvěřil a mobil jsem mu předal. Do dvou dnů jsem zjistil, že peníze nepřišly." 

Platba samozřejmě neproběhla a jak později mladík zjistil, podvodník použil demoverzi, tedy zkušební verzi internetového bankovnictví České spořitelny George. Vše vypadalo velmi věrohodně. 

Vojtěch Petr, podvedený: "Byl to milý člověk, mluvili jsme spolu příjemně, vtipkoval. Všechno probíhalo hladce." 

Podobně už naletělo nejméně 25 osob a není vyloučeno, že jich bude ještě více.

Eva Michalíková, mluvčí PČR MS kraje: "Není vyloučeno, že se mohl dopustit podvodného jednání napříč celou Českou republikou, proto se obracíme na veřejnost. Pokud jste se s tímto mužem setkali a stali se obětí uvedeného jednání, obraťte se na tísňovou linku 158."

Úsměvné je, že podvodník ještě původnímu majiteli mobilu napsal SMS zprávu, že mobil nefunguje a že chce zpět peníze. Jestli mu to v některém případě vyšlo, policie nesdělila. 

Nahlásit chybu


K tématu
BĚLA - služby s.r.o. - okres Karviná
Karviná
od 3 000 do 13 000 Kč/měsíc

Detail

LEFOX, s.r.o. - pracoviště Horní Benešov
Horní Benešov
od 8 650 do 12 000 Kč/měsíc

Detail

DENIM TRADE s.r.o. - pracoviště
Frýdek-Místek
od 15 800 Kč/měsíc

Detail