Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vrtulník záchranné služby musel nouzově přistát. Někdo ho nad Starou Bělou oslňoval laserem

Velmi nebezpečnou situaci musel vyřešit pilot vrtulníku Zdravotnické záchranné služby MS kraje, když prolétal nad Starou Bělou. Někdo ho totiž ze země oslňoval laserem a vrtulník tak musel nouzově přistát. Pachatele nyní hledá policie.

Do velmi vážné a nebezpečné situace se dostala posádka vrtulníku zdravotnické záchranné služby s volacím znakem Kryštof 05. Když se 6. ledna před 17 hodinou vracela ze zásahu, nad Ostravou - Starou Bělou někdo ze země pilota úmyslně oslňoval laserem. Vrtulník byl ve výšce 300 metrů a kvůli hrozící havárii byl nucen okamžitě nouzově přistát. 

David Melechovský, letecký lékař a pilot: "Útoky na leteckou záchrannou službu jsou zvlášť nebezpečné v tom, že lety probíhají jednopilotně a pokud je ten pilot zneschopněn, tak vrtulník havaruje. Nebezpečí spočívá v poškození oka, v poškození sítnice, které může být krátkodobé a nebo dokonce i trvalé." 

Záchranná služba se ihned obrátila na policii. Tyto případy jsou velmi nebezpečné a mohou skončit tragédií. Při hledání pachatele se vyšetřovatelé obrátili s prosbou o pomoc i na veřejnost.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Chtěli bychom upozornit, že takové jednání může mít až fatální následky. Ostravští kriminalisté 9. oddělení obecné kriminality prověřují okolnosti přečinu obecné ohrožení, za který hrozí 3 - 8 let vězení."
David Melechovský, letecký lékař a pilot: "Oslnění laserem je druhá nejčastější příčina selhání pilota za letu ze zdravotních důvodů." 

Policisté uvítají jakékoliv informace, které povedou k dopadení pachatele. Poznatky k tomuto případu můžete oznámit telefonicky na bezplatné lince 158 a nebo přímo na kterékoliv služebně policie. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy