Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Soud potrestal 5 baníkovců vězením. Uloupili vlajku Opavským fanouškům

Krajský soud vynesl verdikt na baníkovci, kteří v roce 2018 oloupili o klubovou vlaku příznivce Opavy. 12 mužů ze 17 se domluvilo s žalobcem na podmíněných trestech, ale zbývajících 5 to nechalo na soudu. Ten je všechny poslal za mříže.

V roce 2018 zinscenovali fandové Baníku defekt vozu, aby donutili zastavit fanoušky Opavy, kteří se zrovna vraceli ze zápasu v Brně. Jakmile auto v Březové na Opavsku zastavilo, najeli ze všech stran auta baníkovců. Útočníci rozbili sklo vozu a z kufru ukradli trofeje, jako jsou vlajky a šály. I když nedošlo k násilí, 17 baníkovců bylo obviněno z loupeže a navíc jako organizovaná skupina, takže jim hrozilo 12 let. To se advokáti snažili zvrátit. 

Petr Stoklas, obhájce jednoho z obžalovaných: "Obecně, soud může jít i pod trestní sazbu. V tom druhém odstavci, organizovaná skupina, je trestní sazba hodně vysoká. Vzhledem k okolnostem případu mi to přijde hodně přísné."

12 obžalovaných se nakonec domluvilo se státním zástupcem na dohodě o vině a trestu a vyvázlo s podmínkami. Zbývajících 5 to nechalo na soudu, nechtěli přijmout nepodmíněné tresty. Ty nakonec stejně dostali.

Martina Schwettrová, mluvčí krajského soudu Ostrava:  "Obžalovaní byli odsouzeni za spáchání zvlášť závažného činu loupeže a přečinu poškození cizí věci. Za to jim byl uložen trest odnětí svobody podle rozsahu jejich trestné činnosti v rozmezí od pěti let a třech měsíců po sedm a čtvrt roku."

Nikdo z 5 obžalovaných také nesmí 5 - 7 let na zápasy Baníku Ostrava ani reprezentace. Fanouškům přitížilo hlavně to, že byl případ posouzen jako skutek organizované skupiny. 

Nahlásit chybu


K tématu
ASF jobs s.r.o., Ostrava - Vítkovice
Ostrava
od 14 500 do 16 000 Kč/měsíc

Detail

Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail