Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nedostatek zubařů snad vyřeší nový obor na OÚ. Lékařská fakulta chce učit už od září

Ostravská univerzita má maximální podporu města i kraje ve snaze otevřít nový obor zubní lékařství. Do budoucna by to mohlo vyřešit velký nedostatek zubařů v našem regionu. Lékařská fakulta se snaží všechna povolení stihnout už na příští akademický rok.

Asi každý z MS kraje zná někoho, kdo nemůže sehnat zubaře a pokud má nějaký problém, musí vystát mnohahodinovou frontu na zubní pohotovosti. Nedostatek zubařů by mohl vyřešit nový obor na Lékařské fakultě Ostravské univerzity. Škola o jeho zřízení usiluje už od loňska a letos v lednu už odevzdala akreditační spis k hodnocení. 

Rastislav Maďar, děkan Lékařské fakulty OÚ: "Naše lékařská fakulta to bere jako své poslání a splnění společenské poptávky obyvatel našeho kraje, protože se setkáváme s tím, že ať už občané, tak pojišťovny i poskytovatelé péče vnímají to, že je velký nedostatek zubařských kapacit." 

Náklady na vybudování zázemí a přípravu výuky jsou odhadovány na více než 40 milionů korun. MS kraj i Ostrava jsou ale připraveni se o náklady s univerzitou podělit. Kraj dá 14 milionů a stejnou částku schválilo i město.

Tomáš Macura, primátor Ostravy: "Bude to především na nákup přístrojového vybavení a dalších položek, které jsou v té žádosti uvedeny. Ta podpora je rozložena do tří let." 

Snahou univerzity je, aby první studenti nastoupili už na podzim. Mělo by jít o 15 žáků. V dalších letech by to mělo být asi 20 budoucích zubařů ročně. Projekt kupodivu nezískal podporu stomatologické komory, která má obavy z nedostatku kvalitních pedagogů z řad docentů a profesorů. Další jednání komory bude v červnu. 

Nahlásit chybu


K tématu
Kohimex, spol. s r.o. - pracoviště Píšť
Píšť
od 30 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

SAVETI Facility Management s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 120 Kč/hod.

Detail