Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Pokus o vraždu to nebyl. Senior z Dolní Lutyně jde do vězení na 4 roky

Pokud sledujete naše zpravodajství, jistě vám neunikla zpráva o šíleném střelci z Dolní Lutyně, který z balkónu svého domu pálil ze samopalu a musela ho zpacifikovat zásahová jednotka. Senior čelil obvinění z pokusu o vraždu, ale soud nakonec tento případ vyhodnotil jako vyhrožování se zbraní.

Střelba ze samopalu se ozvala v Dolní Lutyni v říjnu roku 2020. Sousedé přivolali zásahovou jednotku, která obklíčila dům 65letého muže. Střelec se snažil ujet vozem a zastavila ho až kulka do nohy. Státní zástupce ho žaloval za pokus o vraždu. Střelbou ze samopalu se údajně snažil zahnat muže, kteří se měli do domu dobývat, aby řešili rodinné spory. Prý ale střílel pouze do vzduchu. 

obžalovaný: "Ty varovné výstřely byly jen čistě proto, že sem je chtěl zahnat. Každý se toho bojí a uteče. Zkušenosti se zbraněmi jsem měl z vojny a z lidových milicí." 

Překvapení policisté našli v domě celý zbrojní arzenál. Senior vysvětlil, že zbraně má na svou obranu před migranty, protože naše armáda je slabá. 

Veronika Vlčková, státní zástupkyně: "Obžalovaný měl držet větší množství střelných zbraní, konkrétně i samopalů, či útočných pušek. Jednu z nich měl použít i ke střelbě na poškozeného, ovšem bez toho, aniž by ho zasáhl a následně měl ujíždět vozidlem pod vlivem návykových látek."

Senát soudu muži uvěřil, že nikoho nechtěl zabít. Nebyly totiž nalezeny žádné kulky, což potvrdilo jeho verzi o střelbě do vzduchu. 

Martina Schwettrová, mluvčí Krajského soudu v Ostravě: "Muž byl za vyhrožování se zbraní odsouzen ke 4 letům odnětí svobody." 

Státní zástupce i obžalovaný si rozsudek chtějí ještě prostudovat, takže není pravomocný. 

Nahlásit chybu


K tématu
Josef Fusek, Ostrava - Kunčice
Ostrava
od 17 000 Kč/měsíc

Detail

Statutární město Ostrava - Městská policie Ostrava
Ostrava
od 18 980 Kč/měsíc

Detail

Dalphen Building s.r.o., Ostrava, Frýdek-Místek, Loučná nad Desnou
Ostrava
od 20 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail