Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

STUDUJ U NÁS: Veletrh příležitostí přilákal 30 fiktivních firem

Veletrh příležitostí je šancí prezentovat se pro fiktivní firmy ze škol z MS kraje, České republiky, ale i ze zahraničí. Veletrh má za sebou 13 ročníků.

Eva Kazdová, ředitelka Obchodní akademie Ostrava: „Za historii veletrhu jsme nasbírali spoustu zkušeností, a tak jsme byli v rámci krajského projektu OKAP jmenováni metodiky a vedeme nebo školíme dalších pět škol. Snažíme se předat zkušenosti a věříme, že to těm školám pomůže.“

Na ostravské Černé louce se prezentovalo 30 soutěžních fiktivních stánků.

Magda Březná, koordinátor Veletrhu příležitostí: „Jsem hrdá, že k nám jezdí některé školy pravidelně, ale máme i nováčky, například z Prahy nebo Hlohovce. Žáci se ve fiktivních firmách učí podnikat, je to o nápadech, kreativitě, prezentaci, vyhodnocení práce atd. Věřím, že tento veletrh je takovým hezkým zakončením celoroční práce všech studentů i učitelů.“

A tak jste na veletrhu mohli vidět například výrobnu papíru, malý pivovar nebo třeba agenturu pořádající společenské akce.

Konečné výsledky soutěžního Veletrhu příležitostí nejsou tak důležité. Podstatné je, že žáci získali další zkušenosti pro své budoucí podnikání.

Nahlásit chybu
SCAN LINE s. r. o. - Třinec
Třinec
od 33 000 do 38 000 Kč/měsíc

Detail

ARMEX FRÝDEK-MÍSTEK s.r.o. - pracoviště
Frýdek-Místek
od 19 700 Kč/měsíc

Detail

Řeznictví H+H, s.r.o. - pracoviště Frýdlant nad Ostravicí, Spořitelní ulice
Frýdlant nad Ostravicí
od 21 000 do 23 000 Kč/měsíc

Detail