Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Obžalovaný z Havířova si na útok údajně nevzpomíná. Přitom svou sousedku mlátil do hlavy kladivem

Krajský soud v Ostravě začal rozplétat případ pokusu o vraždu, ve kterém sehrál opět zásadní roli alkohol. Obžalovaný se sousedkou popíjel v bytě v Havířově alkohol a jak už to bývá začala hádka, při které vzal muž do ruky palici a začal ženu mlátit do hlavy. I když to přežila, má trvalé následky dodnes.

Událost se měla odehrát v roce 2020 v jednom z Havířovských bytů na Dělnické ulici. Obžalovaný jeho kamarád a známá popíjeli alkohol. Pak prý žena začala být dotěrná a snažila se obžalovaného osahávat a líbat. To se mu nelíbilo a brutálně na ni zaútočil.

Vít Legerský, státní zástupce: "V jakémsi zlobném afektu se ozbrojil gumovou palicí a kladivem a měl poškozenou opakovaně udeřit do lebky." 

Žena utrpěla několik zlomenin lebeční kosti s krvácením do mozku. Přitom bezprostředně po útoku tvrdila, že spadla ze schodů. Lékaři ji zachránili život, ale následky má prý dodnes.

oběť útoku: "Jsem na tom špatně. Mám trvalé následky. Doživotně nemám chuť, nemám čich, nemůžu pohnout rukou a padám na zem." 

Vít Legerský, státní zástupce: "Ze strany poškozené nešlo o nic vážného, bylo to ze strany obžalovaného jen špatně pochopeno." 

Muž před soudem vypovídat odmítl, ale na policii řekl, že si na útok nepamatuje a žena prý byla dotěrná. Hrozí mu až 18 let vězení a státní zástupce mu navrhl, že pokud se přizná, navrhne mu sedm a půl roku. Obžalovaný nabídku odmítl, že se nic, z čeho je obžalován, nestalo. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy