Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Prodavačka lupiče zahnala pomerančovou kanonádou. Policisté ho dopadli a přišili mu další 4 loupeže

Loni začali kriminalisté vyšetřovat několik loupeží v prodejnách, které měly podobný průběh. Prodavačky vždy ze strachu o život raději peníze vydaly. Pouze v jednom případě v Třinci se žena nezalekla a lupiče zahnala pomerančovou kanonádou. V těchto dnech policie lupiče dopadla.

Třinečtí kriminalisté začali loni v říjnu vyšetřovat případ loupežného přepadení prodejny. Tehdy neznámý muž s kapucí na hlavě vtrhl do prodejny potravin se slzným plynem v ruce a chtěl po prodavačce peníze. Třinecko je ale kraj razovity a žena za pultem se nezalekla. Zahnala lupiče kanonádou pomerančů. 

Roman Holub, vedoucí třineckých kriminalistů: "Prodavačka se nezalekla, začala pachatele odhánět, začala po něm házet pomeranče. Pachatel se zalekl, ale ještě na odchodu vystříkal slzný plyn směrem na prodavačku a utekl." 

Kriminalisté, kteří se případem zabývali, narazili na podobné případy nejen z našeho kraje, ale i z jižní Moravy. Nitky se začaly sbíhat ke starému známému, který se nedávno vrátil z výkonu trestu za loupež. 

Roman Holub, vedoucí třineckých kriminalistů: "Pachatel využíval momentu, kdy byla prodavačka v prodejně sama. Přistoupil k ní a začal ji ohrožovat buď slzotvorným prostředkem nebo nožem a požadoval vydání finanční hotovosti."  
Kateřina Kubzová, mluvčí PČR MS kraje: "Pachatel má mít na svědomí 5 loupeží s celkovou škodou asi 150 tisíc korun. V těchto případech doporučujeme s pachatelem spolupracovat, neklást odpor a přistoupit na jeho požadavky. Muži hrozí trest odnětí svobody až na 10 let." 

Obviněný muž se ke všem 5 loupežím přiznal. Prý potřeboval peníze na běžný život. Navíc je uživatelem drog. Na jižní Moravě loupil kvůli tomu, že si tam našel práci. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy