Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Ostravě začal PARAFEST. Festival plný sportu, zábavy i hudby

V Ostravě odstartoval ve čtvrtek PARAFEST - festival hudby, sportu, zábavy, ale i vaření. V Trojhalí Karolina si každý návštěvník může vyzkoušet jaké to je sportovat s handicapem, naučí se vařit od Davida Valíčka nebo si jen poslechne oblíbenou kapelu.

Trojhalí Karolina zaplavily ve čtvrtek ráno školáci, aby se mohli zúčastnit prvního dne konání PARAFESTU. Unikátní festival představuje svět handicapovaných a umožňuje jeho propojení se světem zdravých lidí.  

Zuzana Glacová, mluvčí PARAFESTU: "Máme tady spoustu a spoustu para sportů, které si mohou vyzkoušet i handicapovaní, kdyby s tím sportem chtěli začít, ale zároveň je to i pro zdravé, aby věděli, jak náročné to handicapovaní mají." 

Moderování třídenní akce si vzal na starosti milovník sportu i para sportu Jakub Kohák. 

Jakub Kohák, moderátor PARAFESTU: "Je to chvályhodná záležitost, vzhledem k tomu, jak to mají těžké a můžu říct jen tak dál hoši a děvčata."  

Dopoledne je ve čtvrtek i v pátek vyhrazeno školákům a odpoledne je pro veřejnost připraven další bohatý program. Po celou dobu si mohou zájemci vyzkoušet para sporty.

anketa, návštěvníci PARAFESTU: "Určitě je to zajímavé a něco nám to dá do života." 
"Bylo strašně dobré si to zkusit." 
"Je to taky hodně inspirace." 
Radek Zelinka, reprezentant ČR para hokeji: "Je to super pro všechny lidi vyzkoušet, jak se nám třeba sportuje a je to výborná myšlenka takhle spojit handicapované a zdravé dohromady." 

V pátek bude zajímavý koncert ostravské kapely Nedivoč, kterou bude do znakové řeči tlumočit uskupení Hands Dance. Program vrcholí v sobotu koncertem Kapitána Dema. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy