Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Bez příspěvku z krajské pokladny by měly sociální služby potíže s financováním provozu

Na podporu provozu sociálních služeb půjde z rozpočtu Moravskoslezského kraje i letos 80 milionů korun. Dotační program, který se zaměřuje i na financování protidrogové politiky, vyhlásil kraj už pojedenácté. Poskytovatelé sociálních služeb si o dotace mohou žádat od poloviny června.

Jiří Navrátil, náměstek hejtmana MSK pro sociální oblast: "Sociální služby se potýkají se zvýšenými provozními náklady. Zdražily energie, také se zvýšily osobní náklady pro zaměstnance jednotlivých organizací. Bohužel, finance ze státního rozpočtu ani zvýšené úhrady od klientů toto navýšení nákladů nevyřeší. Pokud chceme zachovat kvalitu sociálních služeb, musíme prostě peníze na energie a mzdy někde najít. Jsem rád, že se i letos k tomuto ožehavému tématu postavil kraj čelem a už pojedenácté na provoz sociálních služeb přispěje."

I letos kraj mezi poskytovatele sociálních služeb rozdělí 80 milionů korun. Část těchto prostředků bude určena k realizaci protidrogové politiky kraje. Žádosti o účelové dotace mohou jednotliví poskytovatelé sociálních služeb podávat od 13. do 20. června 2022. Podmínky programu budou 30 dnů před počátkem podávání žádostí zveřejněny na webových stránkách kraje i úřední desce.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy