Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Policisté z MS kraji darovali krev. Krve je po covidu stále málo

Krevní centrum Fakultní nemocnice v Ostravě se stále potýká po období covidu s nedostatkem krve a navíc se blíží období, kdy se tradičně situace ještě zhoršuje. I proto byla důležitá akce policistu, kteří se domluvili a hromadně přišli darovat krev.

Covid, úrazy a nárůst plánované operativy - to jsou hlavní důvody nedostatku krve, který už několik měsíců trápí Krevní centrum Fakultní nemocnice Ostrava. Lednice s krevními konzervami jsou poloprázdné a naplnit se je stále nedaří. 

Zuzana Čermáková, primářka Krevního centra FN Ostrava: "Nemocnice kvůli covidu přes dva roky odkládala odložitelné operace, takže teď jsme velmi významně zvýšili frekvenci a ta spotřeba transfuzních prostředků je enormní." 

Nápad policistů darovat hromadně krev a přivést tak i nějaké nové dárce vznikl už loni a letošní akce je tak pokračováním a jak všichni doufají i vznikající tradicí. 

anketa, dárci krve: "Motivace je pomáhat, nic víc." 
"Jsem na 36 odběru a ten důvod je pořád stejný, chci přispívat lidem." 
"Dlouho jsem se odhodlával a když to takhle policie zorganizovala tak o to to bylo jednodušší." 

Pokud vás policisté motivovali, neváhejte a přijďte také. Je to jednoduché.

Naděžda Kalužová, manažerka Krevního centra FN Ostrava: "Dárce musí mít občanský průkaz, průkaz pojišťovny a s veselou myslí může přijít k odběru. Budeme rádi." 

Pokud už jste krav darovali, z krevního centra vám jistě chodí SMS výzvy k dalšímu dárcovství, pokud už uplynula potřebná doba mezi odběry. Objednat se lze bezplatně telefonem nebo mailem. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy