Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Postrach domkařů je za mřížemi. Policisté mu prokázali 28 vykradených rodinných domků

Dnes máme potěšující zpráva pro majitele rodinných domků napříč celým našim krajem. Policistům se podařilo dopadnout muže, který se specializoval na jejich vykrádání. Do svého zadržení stihl vykrást neuvěřitelných 28 objektů.

Na jaře letošního roku se v Moravskoslezském kraji začaly množit případy vloupání do rodinných domků. Modus operandi byl podobný. Způsobem vniknutí i odcizenými věcmi. Pachatel kradl hlavně peníze nebo věci, které jdou snadno zpeněžit například v zastavárnách, tedy šperky a drobnou elektroniku. Na případu spolupracovali krajští kriminalisté i jednotlivé územní odbory.

Pavla Jiroušková, mluvčí PČR MS kraje: "Podezření kriminalistů, že má na svědomí případy jedna osoba, bylo potvrzeno odborným zkoumáním zajištěných stop a modus operandi byl všude stejný – poškozené, rozbité okno a prohledané prostory."

Kriminalisté vytipovali osoby, které už se v minulosti podobné trestné činnosti dopouštěli a brzy narazili i na 47letého muže z Karvinska. Nebylo jednoduché ho dopadnout, protože měnil místa bydliště, vozy a ukrýval se. nakonec mu to ale nebylo nic platné a byl zadržen. V případě vloupání hraje významnou roli mechanoskopie. 

Tomáš Horkel, kriminalistický technik: "Stejně jako u daktyloskopie neexistují dva stejné otisky prstů, tak ani u mechanoskopie neexistují dva nástroje, které by měly stejné znaky tedy stejný otisk."

Zloděj nakradl věci za téměř půl druhého milionu korun a způsobil škodu za dalších 200 tisíc. Hrozí mu 8 let vězení. V minulosti už vykradl asi stovku rodinných domů a byl za to i ve vězení. 

Nahlásit chybu


K tématu
ASTRAFOOD a.s., Šenov u Karviné (Šachetní 1268, Kaštanová 688)
Šenov
od 21 000 Kč/měsíc

Detail

Witkowitz Mechanica, a.s. - Ostrava
Ostrava
od 28 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

PATRIOT SECURITY s.r.o., Ostrava - Hrušov
Ostrava
od 107 Kč/hod.

Detail