Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nabízel vstupenky na akce, které nedodal. Muž z Frýdku-Místku podvedl přes 40 lidí

Inzeroval vstupenky na různé akce, po zaplacení je ale nedodal. 27letý muž z Frýdku-Místku podvedl přes 40 lidí a dohromady si přišel na téměř 140 tisíc korun. Policisté ho nakonec vypátrali a nyní mu hrozí až pět let vězení.

Od listopadu roku 2020 do letošního února nabízel prostřednictvím inzerátů na internetu vstupenky na různé akce. Šlo o koncerty, výstavy, muzikály, divadla, ale i sportovní události. Lidé, kteří mu zaplatili, se ale lístků nedočkali.

Kateřina Kubzová, mluvčí PČR Frýdek-Místek: "Ke vkládání podvodných inzerátů měl muž používat telefonní čísla svých známých. S kupujícími měl pak komunikovat pod různými přezdívkami prostřednictvím několika emailových adres a platbu požadovat vždy předem na bankovní účet. Za tím účelem měl pak oslovit další své kamarády, kamarádky a známé pod různými smyšlenými legendami (například že mu příbuzná chce poslat peníze, ale on má zablokovanou platební kartu), aby mu poskytli čísla svých bankovních účtů. Na ty pak poškození posílali platby za domnělý nákup vstupenek. Dotyční následně hotovost vybrali a předali obviněnému, aniž by z toho měli prospěch."

zdroj foto: Policie ČR

Ve dvou případech si přes inzerát koupil hodiny a mobilní telefon. Za zboží ale zaplatil tak, že na účty prodávajících přišla platba od poškozených, kteří se domnívali, že platí za vstupenky.

Kateřina Kubzová, mluvčí PČR Frýdek-Místek: "Frýdeckomístečtí kriminalisté v těchto dnech obvinili sedmadvacetiletého recidivistu z Frýdku- Místku z přečinu podvodu. Muž má mít na svědomí víc jak čtyřicet skutků, kdy podvodným jednáním měl získat téměř 140 tisíc korun. Muž byl již dříve za obdobnou trestnou činnost odsouzen k podmíněnému trestu odnětí svobody."

Kriminalisté případ stále prověřují a je možné, že poškozených se postupně přihlásí ještě víc. 

Kateřina Kubzová, mluvčí PČR Frýdek-Místek: "Byl podán návrh na jeho vzetí do vazby, který soudce akceptoval. Obviněnému hrozí trest odnětí svobody až na pět let."

Policisté doporučují lidem, kteří takto nakupují přes inzeráty na internetových portálech, aby si před odesláním platby prodávajícímu ověřili jeho údaje (telefonní číslo, emailovou adresu nebo i číslo účtu) na internetu a také četli případné recenze.

zdroj foto: Policie ČR

Nahlásit chybu


K tématu
Kohimex, spol. s r.o. - pracoviště Píšť
Píšť
od 30 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

Komplexní domácí zdravotní péče Šebestová s. r. o. - pracoviště okres Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 150 Kč/hod.

Detail

Kohimex, spol. s r.o. - pracoviště Píšť
Píšť
od 30 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail