Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nehod cyklistů rychle přibývá. Zásadní je v těchto případech ochranná helma

Cyklistika samozřejmě k létu patří, ale bohužel to sebou přináší i velký počet úrazů. Zásadní je pak v těchto případech kvalitní helma, která vám může zachránit život, a nebo alespoň ochrání před mnohem vážnějšími následky. Pozor také na alkohol, ten za řídítka rozhodně nepatří.

Víkend a krásné počasí vylákal ven mnoho cyklistů. Oblíbenost tohoto sportu stále roste a s příchodem elektrokol se stal doslova masovou záležitostí. Na kola se vrátili i senioři, kteří už je kvůli svému věku odložili. Přineslo to sebou samozřejmě i velké množství pádů a úrazů. Jen za jeden víkendový den museli záchranáři pomáhat v 10 případech. 

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MS kraje: "V neděli 3. července zasahovaly týmy u deseti takto zraněných - v pěti případech na Frýdecko- Místecku a ve třech na Bruntálsku, po jednom pak na Novojičínsku a Ostravsku. Bez zajímavosti není ani skutečnost, že k šesti zmíněným nehodám došlo v průběhu necelé hodiny, a to mezi půl čtvrtou a čtvrt na pět odpoledne."

Nejstaršímu cyklistovi bylo 66 let. Dvakrát se srazili cyklisté a jednou se jich dokonce do karambolu zamotalo ještě více.  Sedm ze zraněných byli muži. 

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MS kraje: "Utrpěli vesměs středně těžká poranění, především hlavy a končetin, ale také hrudníku."

Nejvážnější jsou samozřejmě právě poranění hlavy, kterým se v mnoha případech dá jednoduše zabránit kvalitní helmou.

Josef Gelnar, prodejce cyklistického vybavení: "Po nasazení na hlavu a dotažení regulačního kolečka, by měla helma dobře sedět na temeni hlavy a neměla by se sundat z hlavy i bez zapnutých pásků."
Policisté také cyklisty důrazně varuje před alkoholem. Za tento přestupek hrozí pokuta až 50 tisíc korun. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy