Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hasiči z našeho kraje odjeli pomáhat do Hřenska. Vezli si tři kilometry hadic

I z Moravskoslezského kraje vyrazil na pomoc kolegům do Českého Švýcarska odřad hasičů. Jejich hlavní výbavou je speciální velkoobjemové čerpadlo, které dokáže dopravovat vodu na velkou vzdálenost.

Celá naše země, ale také několik okolních států se snaží pomoci hasičům v boji proti plamenům v Českém Švýcarsku. V úterý večer proto vyjely posily také z našeho kraje, konkrétně z centrály v Ostravě-Zábřehu. Sedm mužů odvezlo techniku, která momentálně při likvidaci požáru chybí. 

Jiří Němčík, náměstek ředitele HZS MS kraje: "Ten terén je tak členitý a nepřístupný, že je potřeba mnoho zdrojů hasební vody. na místo jsme vyslali 7 příslušníků HZS MS kraje a velkokapacitní čerpadlo SOMATI plus hadicový kontejner a jejich úkolem je podpora hasebních prací." 

Velkoobjemové čerpadlo Somati, doplněné o hadice o průměru 120 mm, umožní dálkovou dopravu vody o objemu až 8000 litrů za minutu. Hasiči dorazili do Hřenska ráno a po poradě se zasahujícími složkami se zapojili do rozsáhlé akce. 

Jakub Kozák, zastupující mluvčí HZS: "Ten zásah komplikuje fakt, že ta místa jsou odlehlá a nedostanou se tam cisterny, takže se voda dopravuje čerpadly. Naši hasiči mají přidělený sektor a provádějí dopravu vody na požářiště."

podobnou techniku jako náš kraj vysílají do Hřenska i další hasičské sbory, protože dostatek vody bude pro zastavení požáru klíčový. Bohužel se zatím neblíží žádný déšť, který by to hasičům zjednodušil. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy