Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

CHYTRÝ REGION: Tenistka Kvitová otevřela ve Fulneku svou Síň slávy

Slavná tenistka Petra Kvitová osobně otevřela svou Síň slávy v rodném Fulneku. A štáb TV Polar byl u toho.

V roce 1990 se ve Fulneku narodila Petra Kvitová. Už s prvními krůčky bylo jasné, že tenis se stane součástí jejího života. Jak velký a slavný příběh se začal psát, ale nikdo netušil. Dnes už víme, že Petra Kvitová vybojovala dva wimbledonské tituly, šest titulů ve Fed Cupu a spoustu dalších vynikajících výsledků. Proto vznikla ve Fulneku síň slávy Petry Kvitové, která má připomenout kariéru skvělé tenistky a také přilákat turisty do tohoto Moravskoslezského města.

Petra Kvitová, tenistka, rodačka z Fulneku: „Chtěla bych všechny pozvat nejen na trofeje, které všichni znají, ale je tady i taková drobnost, jakou jsou fedcupové náušnice. Ty jsme si koupily, když jsme jako tým vyhrávaly Fed Cup. Je to takový symbol Česka, Fed Cupu a všech těch úspěchů, které jsme jako tým získaly.“

Síň slávy Petry Kvitové s dovětkem „příběh české lvice“ je umístěna ve druhém patře Knurrova paláce, jedné z nejkrásnějších barokních budov města i Moravy. Právě v prostorách zdejší bývalé kaple jsou vystavena nejvýznamnější ocenění, jež Petra Kvitová přivezla ze světových turnajů, nebo obdržela například za svoji fair play hru, další místnosti prezentují různé pohledy nejen na sportovní kariéru této dvojnásobné wimbledonské vítězky, ale i na její dětství ve Fulneku a život v takové šíři, jak dosud nebyly nikdy prezentovány.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy