Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Odsouzený vrah pošťačky ze Skřipova chce obnovu procesu. Opět zpochybňuje pachové stopy

Ostravský krajský soud opět projednává žádost vraha pošťačky ze Skřipova Martina Balhara o obnovu procesu. Podle jeho obhájce neexistuje žádný důkaz o tom, že by Balhar za přepážkou na poště byl, čímž zpochybňuje metodu pachové identifikace stop, která je klíčovým důkazem.

Odsouzený vrah Martin Balhar přišel ke Krajskému soudu v Ostravě dobré náladě a na všechny strany rozdával úsměvy. Už potřetí se soud musí zabývat jeho žádostí o obnovu řízení v případu zavražděné poštovní úřednice ze Skřipova v roce 2013. Dle rozsudku potvrzeném vrchním soudem tehdy Balhar brutálně umlátil matku dvou dětí a odnesl si 200 tisíc korun. 19letý trest vězení byl odůvodněn řetězcem nepřímých důkazů, z nichž byly klíčové pachové stopy. Ty nyní Balhar prostřednictvím obhájce zpochybňuje.  

Petr Hampel, obhájce odsouzeného: "Došlo k zásadnímu zvratu v oblasti vědeckého poznání vztahujícího se k metodě pachové identifikace pachatelů, která je v jeho případě stěžejní a v podstatě jediným důkazem prokazujícím to, že byl na místě činu." 

Balhara přišli podpořit i jeho rodiče, kteří mu od začátku zajišťovali alibi, když tvrdili, že se s nimi od 17 hodin díval na zprávy v televizi a přitom právě v tuto dobu mělo k vraždě dojít. 

otec odsouzeného Martina Balhara: "Já jsem přesvědčen o nevině. Vím, že Martin přišel před pátou, asi ve tři čtvrtě na pět a ještě jsme si zakouřili a on pak šel do svého pokoje." 

Obhájce zpochybnil i další z nepřímých důkazů, což je obrázek zázemní pošty, který Balhar nakreslil a přitom tvrdil, že tam nikdy nebyl. Předseda senátu projednávání odročil na 4. listopadu, kdy předvolal znalce, který vypracoval posudek na pachové stopy. 

Nahlásit chybu


K tématu
Urbeva s.r.o., čerpací stanice MOL Ostrava, ul. Mariánskohorská
Ostrava
od 25 500 do 27 500 Kč/měsíc

Detail

Jansa, Mokrý, Otevřel & partneři s.r.o., advokátní kancelář, Ostrava
Ostrava
od 24 000 do 27 000 Kč/měsíc

Detail

ASF jobs s.r.o. - pracoviště
Nový Jičín
od 11 760 do 15 288 Kč/měsíc

Detail