Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Povodně v MS kraji zatím nehrozí. Nejvíce srážek spadlo na Jesenicku, Ostravsku a Novojičínsku

Po deštivém víkendu, hladiny řek sice stouply, ale podle vodohospodářů žádné nebezpečí nehrozí. Přehrady vodu zvládají zadržovat. Meteorologové předpokládají, že přeháňky budou ještě vydatné a některé vodní toky mohu stoupnout na 2. povodňový stupeň.

Pršet začalo v MS kraji už v pátek a deštivý byl i celý víkend a pondělí. Hasiči museli na několika místech pomáhat se zatopenými domy, garážemi a sklepy. Nejčastěji to bylo na Ostravsku a Novojičínsku. Začaly se zvedat i hladiny řek.

Šárka Vlčková, mluvčí Povodí Odry: "Během posledních 3 dnů spadlo na území povodí od cca 40 do 120 mm srážek. Nejvyšší úhrny byly naměřeny v oblasti Rychlebských hor, údolní nivy Odry (Novojičínsko, Ostravsko) a Těšínska."

Situace ve vodních nádržích je dobrá. Retenční prostory jsou prázdné a částečně jsou uvolněny i zásobní prostory pro tlumení případných zvýšených nebo povodňových průtoků, které by deště mohly přinést. Podle meteorologů bude pršet i nadále. 

Marie Glofáková, meteoroložka ČHMÚ Ostrava: "V noci očekáváme srážky na většině území, mohou být ojediněle i trvalejší a vydatnější. Mohou se objevit i bouřky, kdy bude intenzita srážek ještě větší. Od středy do pátku očekáváme prakticky každý den přeháňky a bouřky, teplota se bude postupně zvyšovat."  

Podle meteorologů by nemělo dojít k ohrožení zástavby. Deště by koncem týdne měly ustávat a teplota by se znovu měla blížit třiceti stupňům Celsia. 

Nahlásit chybu


K tématu
OPTIMIA facility s.r.o., Moravskoslezský kraj
Ostrava
od 18 000 do 22 000 Kč/měsíc

Detail

VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail

JOB FACTORY s.r.o. - Moravskoslezský kraj
Ostrava
od 28 000 do 32 000 Kč/měsíc

Detail