Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ujíždějící zdrogovaný řidič způsobil nehodu na dálnici, v některých úsecích se řítil až 230 km/h

V neděli odpoledne zastavila provoz na dálnici D1 u Bravantic nehoda tří vozidel. Jak se později ukázalo, viníkem byl zdrogovaný lotyšský řidič, který ujížděl před policií. Při srážce zranil 6 osob a sebe.

V neděli pár minut po 16. hodině tankoval Cadillac s lotyšskou registrační značkou na čerpací stanici v Žerůvkách na Olomoucku. Řidiči ale nezaplatil a vydal se po D1 směrem na Ostravu. Obsluha zavolala policii a ta se okamžitě za vozidlem vydala. Začala honička jak z filmu. 

René Černohorský, mluvčí PČR Nový Jičín: "Řidič  nereagoval a nerespektoval pokynů policistů k zastavení, které byly dávány zvláštním výstražným zvukovým a světelným znamením (majákem) doplněným červeným nápisem STOP a snažil se ujet velkou rychlostí, která v některých úsecích dosahovala až 230 km/h, čímž se snažil policejní hlídce ujet. Při tomto svou rychlou a bezohlednou jízdou bezprostředně ohrožoval a omezoval ostatní účastníky silničního provozu."

Po téměř hodinové jízdě u Bravantic nezvládl Lotyš řízení a narazil zezadu do dvou vozidel. 

René Černohorský, mluvčí PČR Nový Jičín: "Orientační test na možnou přítomnost omamných a psychotropních 2 látek či jedů v těle řidiče vyzněl pozitivně, a to na návykové látky amfetamin/metamfetamin."

Nejtěžší zranění má právě zdrogovaný řidič, který zůstal v nemocnici a stále tak nebyl vyslechnut. Jeho spolujezdec je zatím v cele předběžného zadržení. Případ je vyšetřován jako obecné ohrožení. Policisté také zjistili, že Cadillac je kradený. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy