Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostrava uvidí nejlepší parahokejisty světa. Koná se 2. ročník mezinárodního poháru

Kombinace Ostrava a parahokej se stává fenoménem a tak není divu, že zde vznikla tradice světového poháru, který se koná v letech, kdy není mistrovství světa. O víkendu začíná v porubské Torax Aréně 2. ročník.

V sobotu 24. září začíná v Ostravské RT Torax Aréně světový parahokejový turnaj, kterého se zúčastní nejlepší týmy světa. Česká reprezentace už ale celý týden v Ostravě trénuje společně s Američany a učí se tak opravdu od těch nejlepších.

Jakub Novotný, trenér reprezentace ČR: "Ukázali nám nějaká cvičení. Mají ty tréninky jsou hodně založené na hře." 

Turnaje se účastní také hráči Kanady a Norsko, Slovensko a Německo vytvoří společný družstvo. Týmy se pak všechny mezi sebou utkají-

Irena Šašková, manažerka turnaje: "Po základní skupině následuje semifinále. Podle výsledků se týmy rozdělí a pak budou následovat zápasy o 3. místo a o titul." 
Jiří Šindler, předseda parahokejového svazu: "Je to turnaj mezinárodního významu. Přijely nejlepší týmy světa. Dají se očekávat hodně kvalitní utkání."

International Para Hockey Cup začne zápasem USA a spojeného týmu v sobotu 24. září v 16:00. Česká reprezentace se tentýž den utká od 19:00 s parahokejisty Kanady.   

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy