Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Kraj vymění integrované výjezdové centrum za nemovitosti. Vybraly si je obce a města

Moravskoslezský kraj chce provést další velkou výměnu majetku se státem. Za Integrované výjezdové centrum v Třinci získá nemovitosti, které pak budou sloužit veřejnosti.

Zcela ojedinělou směnu majetku a to zejména svým rozsahem připravuje MS kraj. Chce totiž se státem, který zastupuje Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových a Hasičským záchranným sborem MS kraje směnit Integrované výjezdové centrum v Třinci za nemovitosti v hodnotě 200 milionů korun. 

Jaroslav Kania, náměstek hejtmana MS kraje: "Za jedno centrum získáváme mnoho pozemků, je to asi 126 položek v daném okamžiku a následně, když to podepíšeme a vepíšme do katastru KÚ, tak rozjíždíme jednání s těmi žadateli, tzn. s městy a obcemi." 

Kraj se při těchto jednáních snaží na oplátku získat nemovitosti nebo pozemky, které potřebuje v dané lokalitě pro svůj další rozvoj. Připravuje se už také třetí směna, kdy chce kraj vyměnit se státem IVC Ostrava-Jih.

Jaroslav Kania, náměstek hejtmana MS kraje: "Hovoříme o nějaké půl miliardě a najít vhodné pozemky a nemovitosti v této výši, bude trvat déle. Počítám, že ten seznam dáme dohromady do dvou let."

Mělo by jít například o pozemky po těžbě na Karvinsku. Podobným způsobem už v roce 2020 vyměnil kraj se státem IVC v Českém Těšíně a získal například školy, dětská centra a další budovy občanské vybavenosti. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy