Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Policisté už vypátrali vězně na útěku, skrýval se mezi bezdomovci v Opavě

Policisté se ve středu obrátili na veřejnost s žádostí o pomoc při pátrání po uprchlém vězni. Utekl v úterý 20. září z určeného zaměstnání ve Frýdku-Místku. Našli ho v Opavě, kde měl zřejmě rodinné vazby. Přesto se skrýval mezi bezdomovci.

Muž byl umístěn ve výkonu trestu odnětí svobody ve věznici v Ostravě-Heřmanicích.

Kateřina Kubzová, mluvčí PČR Frýdek-Místek: "Muž ročníku 1992, využil volného pohybu při určeném zaměstnání na pracovišti firmy na ulici Pionýrů ve Frýdku-Místku a z místa odešel v úterý 20. září přibližně ve 20:45 hodin neznámo kam."

Ve středu policie zveřejnila pátrání a ve čtvrtek odpoledne oznámila, že muže našla.

Kateřina Kubzová, mluvčí PČR Frýdek-Místek: "Policisté prověřovali veškeré získané poznatky a prováděli prověrky na různých místech. Muž byl dnes po poledni vypátrán kriminalisty v Opavě v lokalitě, kde přebývají zejména osoby bez přístřeší. Informace vedoucí ke zjištění pohybu hledaného policisté získali vlastní činností, nicméně děkujeme veřejnosti za mnohé reakce na zveřejněnou výzvu. Médiím patří poděkování za uveřejnění."

Už ale během středy se na sociálních sítích objevila informace, že muž je u rodiny. Psali to tam jeho příbuzní. Z informace se následně stala úsměvným virálem. Zřejmě se dostala i k policistům, kteří ji mohli prověřit. Otázkou je, zda si mezitím muž myslel, že se schová mezi bezdomovce nebo o tom příbuzní věděli.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy