Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Začaly komunální volby a senátní volby. Všechna města a obce si zvolí nová zastupitelstva

Uplynuly další čtyři roky a znovu si vybíráme své zástupce do vedení měst, městských obvodů a obcí. Vybírat si můžeme mezi politickými stranami a hnutími i přímo mezi kandidáty. Ve čtyři volebních obvodech v kraji se volí také mezi kandidáty do senátu.

Tradiční čas 14 hodin znamenal začátek voleb i v našem kraji. V letošním roce jde o volby komunální, kdy si můžeme vybírat často mezi lidmi, které skutečně známe a tak je na nás, zda zvolíme výběr podle nějaké ideologie a nebo prostě volíme člověka, kterému věříme, protože ho známe. 


anketa, ostravští voliči:
"Volím podle lidí, které znám." 
"Podle strany." "
"Já volím lidi, kterým věřím." 

Můžeme tedy buď křížkovat vybrané kandidáty, nebo si vybereme stranu či hnutí a nebo můžete kombinovat obojí. Hlasuje se v 1300 volebních okrscích.

Radim Novobilský, předseda volební komise: "Je důležité sebou mít platný občanský průkaz nebo pas. Volič předstoupí před některého člena volební komise, kde se legitimuje a bude mu vydána obálka." 

Občané nakaženi covidem, k volbám nesmějí. Letos pro ně nejsou vytvořeny žádné speciální podmínky, takže prostě nemohou volit. Ochrana zdraví je podle volebního zákona přednější. 

Důležitá je, aby označených kandidátů nebylo více, než má každý volič hlasů, tedy kolik je křesel v zastupitelstvu. V opačném případě je lístek neplatný. Ve volebním obvodu Ostrava-město, Nový Jičín, Frýdek-Místek a Bruntál také lidé vybírají senátory.  

Nahlásit chybu


K tématu
ASF jobs s.r.o., Ostrava - Vítkovice
Ostrava
od 14 500 do 16 000 Kč/měsíc

Detail

Hakan Foods s.r.o.Karviná
Karviná
od 19 700 Kč/měsíc

Detail

Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail