Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Oticích se sešli zástupci Visegrádské čtyřky

Česko, Slovensko, Polsko a Maďarsko. Visegrádská čtyřka se opět společně sešla v České republice. Tentokrát se zástupci jednotlivých států sjeli do Otic u Opavy.

Co mají společné, v čem se naopak liší a jaké poznatky si mohou předat. I na tyto otázky přineslo odpovědi vzdělávací setkání zemí V4. Tématem byla veřejná správa a samospráva.

Vladimír Tancík (Bezpečné a zdravé Otice), starosta Otic: "V různých debatách jsme zjistili, že se značně lišíme a nedokážeme se pochopit. Tak jsme si kvůli toho udělali takový samostatný seminář, který podporuje finančně Fond evropské solidarity."
Jaroslav Kania (ANO 2011), náměstek hejtmana MSK: "Každé takové setkání, v podstatě s našimi partnery, je přínosem, protože ty informace o tom, co se tady připravuje, se dostávají, i díky té veřejné správě, která se tady dnes v rámci V4 setkává, dál k podnikatelům na jejich území. Tím pádem tady můžeme přilákat zahraniční kapitál, případně zahraniční pracovní síly."
Zoltán Környi, obchodní atašé, Maďarsko: "Určitě to bude užitečné, tady být, protože můžeme poznávat lidi z jiných zemí, ostatních obcí ze států V4."

Všichni zúčastnění si spolupráci pochvalují.

Róbert Kopeček, starosta, Čechynce, Slovensko: "Zatím to funguje a doufejme, že to bude i nadále fungovat."

Jejich poslední současný projekt trval tři roky a touto aktivitou končí. Zahrnoval i akce pro děti a seniory.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy