Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Sociální služby v MS kraji dostanou více peněz. Pomohou i evropské zdroje

Provozovatelé sociálních služeb v v našem regionu dostanou přidáno. Kromě dalších peněz od státu to je i 90 milionů, které dá MS kraj ze svého rozpočtu a podařilo se získat i peníze z evropských zdrojů.

Letošní rok je obzvláště složitý pro poskytovatele sociálních služeb. Jsou odkázání na peníze, které jim posílá stát prostřednictvím krajského úřadu, ale peníze většinou nestačí. MS kraj každý rok posílá i prostředky i ze svého rozpočtu a v minulých dnech přišly i další peníze od státu k dofinancování. 

Jiří Navrátil, náměstek hejtmana MS kraje: "Celkem jsme dnes už mezi poskytovatele sociálních služeb přerozdělili 2,7 mld. Kč. Jsme si však vědomi, že poskytovatelé sociálních služeb potřebují další a další peníze. Energetická krize je zasáhla a proto jsme uvolnili z krajského rozpočtu dalších 90 milionů korun." 

Tyto peníze mohou poskytovatelé využít jak na mzdy zaměstnanců, tak na vyrovnání nárůstu ceny energií.  Vyplaceny budou ale také peníze, které kraj získal z evropských zdrojů.

Jiří Navrátil, náměstek hejtmana MS kraje: "Kraji se podařilo získat individuální projekty z Evropy, což je financování sociálních služeb na tři roky dopředu ve výši 760 milionů korun, které budeme postupně vyplácet."

Celkově tak bude v našem kraji vyplaceno na sociální služby přes 3 miliardy korun, tedy nejvíce v historii.   

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy