Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Strážníci i policisté budou hlídat okolí hřbitovů. Přesto buďte na své věci opatrní

Blíží se svátek všech svatých a to tradičně znamená velký nával lidí na hřbitovech. Bohužel ale podobné situace často vyhledávají různí nenechavci, kteří pak využívají každou nepozornost ke krádežím. Strážníci s policisty proto budou okolí hřbitovů hlídat.

Blíží se dušičky a to znamená, že v okolí hřbitovů bude zase pořádně rušno. Strážníci a policisté se už tradičně na toto období připravují, aby mohly být zesíleny hlídky. Ty pomohou udržovat pořádek, ale i odradí případné zloděje. 

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Již od pátku 28. října strážníci zintenzivní kontrolní činnost zaměřenou na předcházení krádeží výzdoby hrobů, krádeží na osobách, ale i krádeží z vozidel zaparkovaných v okolí hřbitovů."

Policisté napříč celým MS krajem se připravují zejména na dohled nad bezpečností silničního provozu v okolí hřbitovů a zaměří se nejen na řidiče vozů, ale i na cyklistynebo chodce.

Soňa Štětínská, mluvčí PČR MS kraje: "Policisté zvýší dohled nad bezpečnostní silničního provozu v rámci dopravně bezpečnostního opatření. Zaměří se na kontrolu dodržování pravidel silničního provozu na komunikacích převážně u hřbitovů a rovněž na příjezdových silnicích k nim. Současně budou pozornost věnovat bezpečnosti chodců a cyklistů."
Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Je důležité, aby si lidé dávali pozor na své věci, měli je pod kontrolou a neodkládali je například při výzdobě hrobů mimo svůj dosah. Řidičům pak strážníci doporučují neponechávat v zaparkovaných vozidlech žádné cenné či osobní věci."

Opatření strážníků a policistů začíná v pátek 28. října a potrvá do neděle 6. listopadu. Tak buďte opatrní na sebe i své věci. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy