Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vítězná série hokejistů Vítkovic skončila. Zápas s lídrem soutěže byl ale parádní

Ostrava zažila v úterý svátek hokeje. Druhé Vítkovice přivítali v Ostravě lídra extraligy Pardubice a oba týmy předvedly výkon, který jejich postavení odpovídá. Bohužel ale Vítkovice prohrály po samostatných nájezdech a skončila tak jejich domácí osmizápasová šňůra bez porážky.

Utkání Vítkovic a Pardubic bylo bezesporu minimálně šlágrem 21. kola extraligy, ale spíše to byl i šlágr dosavadního průběhu soutěže. Suverénní a sebevědomé Pardubice letos prostě neprohrávají a Vítkovice jsou doma také takřka neporazitelné. V zápase už domácí prohrávali 4: 2, ale fanoušci tým rozpumpovali a po zaznění závěrečné sirény to bylo 4:4. Důležitým mužem byl Rasťa Dej, který se trefil hned dvakrát

Rastislav Dej, HC Vítkovice Ridera: "Byl to velmi dobrý zápas prvního s druhým, my jsme za bod rádi, protože to z naší strany bylo do půlky zápasu docela nervózní. Prohrávali jsme 2:4 a nevypadalo to s námi dobře. Potřebovali jsme něco změnit, stále jsme věřili, ve druhé třetině jsme to nakopli, dotáhli výsledek a nabudili fanoušky, kteří jsou skvělí."

Dvakrát se trefil i pardubický Tomáš Dvořák. Unikátní je, že to bylo během jednoho střídání, což se nestává často.

Tomáš Dvořák, HC Dynamo Pardubice: "První gól byl po výborně vyhrané buly a ten druhý...tam jsem našlápl, dostal jsem to do jízdy a trochu se štěstím to tam padlo. Těžko říct, čemu to připsat, ale byly to hodně důležité góly."

V prodloužení tři na tři se skóre nezměnilo a tak následovaly samostatné nájezdy. V těch byly šťastnější Pardubice a tak si z Ostravy odvezly dva body. S náskokem 7 bodů na Vítkovice dále s přehledem vévodí tabulce extraligy. Vítkovice hrají další utkání už v pátek s Českými Budějovicemi.