Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vrah Petr Kramný znovu žádá o obnovu procesu. Stále tvrdí, že ženu a dceru nezavraždil

U Krajského soudu v Ostravě v úterý začíná další velmi sledovaný proces. Odsouzený dvojnásobný vrah Petr Kramný bude znovu žádat o obnovu procesu. Podle advokátky se bude snažit přesvědčit soud, že je nevinný. Vypovídat budou znalci z oboru soudního lékařství a elektro.

V roce 2013 zemřela v hotelovém pokoji v egyptské Hurgadě 36leté žena a její 8letá dcera. Z vraždy byl obviněn a odsouzen na 28 let vězení manžel a otec Petr Kramný. Podle rozsudku k jejich usmrcení použil elektrický proud. Kramný vinu odmítá a v roce 2018 neúspěšně žádal o obnovu procesu. Nyní to zkouší znovu. 

Jana Rejžková, obhájkyně Petra Kramného: "Chci ukázat soudu, že jsou tady jiné, nové skutečnosti, na které jsme přišli a závěry znaleckých posudků tak, jak zazněly v tom původním řízení, nejsou správné, korektní a nejsou pravdivé."  

Předloženy budou znalecké posudky z oboru elektro a z oboru soudního lékařství. Osobně přítomni by měli být i čtyři znalci, kteří tyto nové znalecké posudky vypracovali.

Igor Krajdl, mluvčí a soudce Krajského soudu v Ostravě: "Senát bude hodnotit, zda tyto posudky jsou relevantní pro posouzení rozhodnutí ve věci a zda by zavdaly příčinu k jinému rozhodnutí."

Znalci obhajoby, kteří původně svědčili ve prospěch Kramného, byli odsouzení za nepravdivé a zkreslené posudky. Pokud by senát nyní rozhodl o obnově řízení, nový proces by znovu vedla stejná soudkyně, která obviněného poslala za mříže, tedy Renata Gilová. 

Nahlásit chybu


K tématu
Pedagogicko-psychologická poradna, Karviná, příspěvková organizace - Doubrava a okr. Karviná
Doubrava
od 32 820 do 42 780 Kč/měsíc

Detail

Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail