Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Podvodníci připravili muže o úspory přes internet. Sám jim diktoval osobní údaje

Policistům přibylo další oznámení o kyberpodvodu, při kterém přišel o úspory muž z Frýdeckomístecka. Prostřednictvím internetu poslal neznámým lidem své osobní údaje a ti je pak využili k odčerpání peněz z jeho účtu. Podobných případů jsou desítky.

Policistům z Hnojníku se přihlásil muž, že mu neznámí lidé vybrali z účtu v bance 350 tisíc korun. Nejprve mu v telefonu tvrdili, že je nutné, aby rychle převedl peníze z bitcoinového účtu na běžný účet, aby finance zhodnotil. Nabídli mu také, že mu s tím pomohou. 

Veronika Buzková, mluvčí PČR Frýdek-Místek: "Poškozený si  na vyzvání pachatele naistaloval aplikaci umožňující vzdálený přístup do jeho počítače. Dle dalších instrukcí se přihlásil do svého internetového bankovnictví a pak už jen sledoval, jak neznámý pachatel přes vzdálený přístup provádí jednotlivé transakce."

V průběhu telefonátu také neznámým lidem nadiktoval údaje k platební kartě a osobní údaje. Po chvíli pak zjistil, že mu z účtu zmizely úspory. Podobným způsobem už přišlo o peníze mnoho lidí.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Policisté opět v těchto případech varují, aby si lidé ověřovali věrohodnost volajícího. Za žádných okolností neumožňujte vzdálený přístup ke svým zařízením - počítači, telefonu, notebooku a chraňte svá osobní, přístupová hesla a údaje z platebních karet či účtů."

Je také bezpečnější přihlašovat se do svého internetového bankovnictvím prostřednictvím aplikace banny a ne přes webové rozhraní. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy