Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zlatá tretra bude později. Snad bude tepleji a nebude pršet

Jedna z největších každoročních sportovních událostí v Ostravě - atletický mítink Zlatá tretra se uskuteční o měsíc později. Pořadatelé si od toho slibují teplejší počasí i lepší formu závodníků.

Atletický mítink Zlatá tretra se v posledních letech potýká s úbytkem diváků na Městském stadionu Ostrava. Jedním z řešení pro příští rok je posun termínu o měsíc na 27. června, těsně před začátek prázdnin, kdy by měly být lepší klimatické podmínky. To uvítají i sportovci a navíc by měli mít i lepší formu.

Alfonz Juck, manažer Zlaté tretry: "Přesně to si od toho slibujeme, že atleti budou mít lepší formu. Budou mít už jen měsíc na plnění limitů a získávání bodů na mistrovství světa do kvalifikačního žebříčku. Co se týká diváků, je to vždy loterie. Zkušenosti s takto pozdním termínem příliš nemáme. Už ale bude končit škola, takže si od toho slibujeme, že mládež bude mít více času a budou moci přijít celé rodiny."

Dvaašedesátý ročník mítinku se uskuteční jen dva dny po mistrovství Evropy v polském Chorzówě, který je asi 90 kilometrů od Ostravy. Spoustě atletů to zjednoduší přesun na Zlatou tretru a hned potom mohou pokračovat na Diamantovou ligu.

Jan Dohnal, náměstek primátora Ostravy: "Pro atletiku toho děláme tolik, že ta Tretra je jakýsi vrchol, který by měl být tím zhodnocením veškerých snah města. Ostrava je atletickou jedničkou v rámci celé země." 

Lukáš Curylo, náměstek hejtmana MS kraje: "Popřál bych Zlaté tretře ať má v novém termínu lepší počasí a větší přízeň diváků, protože si to zaslouží." 

Pořadatelé slibují hvězdné obsazení oštěpu. Návštěvníci se mohou těšit na medailistu z olympijských her, mistrovství světa a mistrovství Evropy Jakuba Vadlejcha i finalistku mistrovství světa a Evropy Nikolu Ogrodníkovou. Na tribunu bude stát lístek tisíc korun, na ochozy 50 korun. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy