Atletický mítink Zlatá tretra se řadí k prestižním soutěžím Zlaté světové série, což je druhá nejvyšší úroveň po Diamantové lize, a potvrzuje to i v letošním roce hvězdnými jmény. Největší hvězdou bude olympijský vítěz a mistr světa Noah Lyles.
Na mítink se chystá i řada českých atletů: Lurdes Gloria Manuel, tyčkařka Amálie Švábíková, koulař Staněk, oštěpařka Nikola Ogrodníková a představí se i domácí Karolína Maňasová.
Součástí programu bude i Čokoládová tretra pro mladé atlety, kteří budou mít možnost se potkat se svými vzory.
V rámci 65. jubilejního ročníku chystají pořadatelé i Síň slávy, a jako první do ní bude uveden Jan Železný, který v den konání tretry, tedy 16. června, oslaví šedesáté narozeniny.

