Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zloděje doslova vyčmuchal Ryky. Krčil se pod břehem rybníka v Albrechtičkách

Cenným pomocníkem při práci policistům je služební pes. Některé případy by bez nich určitě nebyly vyřešeno tak rychle. Jedním z takových pomocníků je i Ryky, který si připsal na konto další úlovek v Albrechtičkách, kde doslova vyčmuchal zloděje na útěku.

Policisté z obvodního oddělení ve Studénce přijali na linku 158 volání svědka, že se někdo vloupal do jedné z firem v obci Albrechtičky. Zloděj měl do areálu vjet vozidlem Audi a snažil se dostat do lodních kontejnerů, které stály na dvoře. Na místo okamžitě vyrazila hlídka a se zlodějem se minula ve vratech. 

Kamil Mézeš, inspektor Policie ČR Nový Jičín: "Na signál zastavení vozidlo nereagovalo a ujíždělo. Po asi 200 metrech řidič nezvládl řízení a skončil v poli. Jelikož byl ten terén mělký, auto zapadlo a řidič se dal na útěk pěšky." 

Zloděj upaloval přes pole pryč a nezastavily ho ani výzvy a výhružky policistů. Proto byla na místo přivolána policistka z kynologického oddílu se svým psem Rykym. 

Petra Alčerová, kynologický oddíl PČR Nový Jičín: "Byla mlha a tma, takže nebylo vůbec vidět. Psa jsem pustila na tzv. cvik revír, kdy ten pes pracuje sám a vyhledává toho pachatele. Když ho najde, tak ho štěkotem označí.  Což se nám podařilo. Pachatel byl ukrytý v břehu rybníka pod vodou a ještě byl částečně ukryt pod starými kořeny stromu."

Ryky má 8 let a tento zákrok a patří mezi zkušené policejní psy. Jen za poslední rok byl povolán do 18 ostrých akcí a při nich se Rykymu podařilo uspět v osmi. 

Petra Alčerová, kynologický oddíl PČR Nový Jičín: "Přece jen, když ten pes na vás štěká z blízka a po celou dobu je těsně u vás, zkrotne i ten největší padouch." 

V tomto případě zloději hrozí 5 let za mřížemi.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy