Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

MS kraj bude provoz Senior Pointů financovat i v příštím roce. V regionu je jich už 16

Moravskoslezský kraj už vyčlenil peníze i na další rok fungování tzv. Senior Pointů, tedy jakýchsi kontaktních míst pro seniory, kde pracovníci poskytují poradenství, ale nabízejí také možnosti trávení volného času.

Projekt Senior Pointů se velmi osvědčil a na území MS kraje je jich už 16 ve 14 městech. V Ostravě jsou kontaktní místa pro seniory hned 3. Kraj na jejich fungování pro příští rok přispěje osmi provozovatelům celkem 1,5 milionu korun. 

Jiří Navrátil, náměstek hejtmana MS kraje: „V Senior Pointech nacházejí naši senioři spoustu příležitostí, jak trávit volný čas. Náplní těchto kontaktních míst je ovšem i vzdělávání nebo poradenství. V Senior Pointech působí vyškolený personál, který starším lidem předává užitečné informace z oblasti bezpečnosti, sociální a bytové problematiky nebo prevence. Senior Pointy jsou dispozici ve 14 městech našeho kraje, a to na dostupných místech, jako jsou knihovny, společenská centra, městské úřady nebo důležité dopravní uzly. Nabízejí seniorům zajímavý program, jehož cílem je také podpora aktivního stáří."

Senioři tato kontaktní místa nejčastěji navštěvují, když potřebují s něčím pomoct třeba vyřídit příspěvek na bydlení nebo poradit s vyřízením dědictví. Senior pointy se ale starají i o aktivní trávení volného času.

Irena Mičulková, koordinátorka Senior Pointu Bruntál: "Často si zde senioři chodí vyřizovat Senior Pas, chodí na právní poradnu a co se týká zábavy, mají zájem o výlety a návštěvy muzeí apod."

Velice často přicházejí senioři také pro hlásiče požáru nebo detektory plynu, které MS kraj rozdává prostřednictvím těchto míst zdarma. Už jich bylo vydáno více než 15 tisíc. Provozní doba a kontakty jsou na webových stránkách SeniorPointy.cz

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy