Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V MS kraji přibylo mrtvých při dopravních nehodách. Celkově je ale množství nehod podobné

V loňském roce se v Moravskoslezském kraji stalo více než 10 tisíc dopravních nehod, což je podobné jako o rok dříve. Bohužel ale značně vzrostl počet tragických následků.

V MS kraji se v roce 2022 stalo 10228 dopravních nehod, což je 222 více, než o rok dříve. Bohužel ale při nich zahynulo 41 osob, což je o 12 více.

Libor Schejok, náměstek ředitele PČR MS kraje: "V Rámci dopravních nehod bylo 41 osob usmrceno, 129 těžce zraněno a asi 2 tisíce zraněno lehce. Samozřejmě měl velký vliv na zavinění nehod alkohol." 

Nejvíce mrtvých bylo mezi chodci - 10, což je stejné jako o rok dříve, cyklistů bylo 6 a zemřeli také 2 motorkáři. 

Tomáš Kužel, ředitel PČR MS kraje: "Máme velkou radost, že se podařil prosadit nový předpis na objíždění cyklistů, protože to velmi zvýšilo pocit bezpečí cyklistů na veřejných komunikacích." 

Zdaleka nejvíce nehod se stalo v Ostravě a nejméně na Bruntálsku. Vzhledem k nejčastějším příčinám nehod, se budou letos policisté zaměřovat na věnování se řízení. 

Jiří Zlý, ředitel Služby dopravní policie ČR: "Prioritou dopravní policie je dlouhodobě viditelný dohled dopravních policistů, tedy, aby byli dopravní policisté při používání techniky vidět a skrytý dohled, aby byl využíván zejména na silniční piráty."

452 viníků dopravních nehod bylo loni pod vlivem alkoholu a 20 jich bylo na drogách.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy