Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Za šibenici před domem hejtmana stráví půl roku ve vězení. Pachatel je totiž recidivista

Okresní soud v Opavě uzavřel kauzu šibenice před domem hejtmana Ivo Vondráka. Za vyhrožování úřední osobě dostal pachatel půl roku za mřížemi. Jde totiž o recidivistu, který je právě ve vězení za jiné trestné činy.

Toto je fotografie šibenice, kterou loni v lednu našel před domem hejtman Ivo Vondrák. Je na ní nápis vlastizrádce. V té době totiž řádil covid a autorům se nelíbilo, jak jsou omezování vládními nařízeními. Policisté na šibenici našli otisky prstů Vojtěcha Zdráhala, kterého později obvinili a v minulých dnech byl i odsouzen.

Jiří Urban, místopředseda Okresního soudu v Opavě: "Bylo to překvalifikováno na vyhrožování s cílem působit na úřední osobu. Obžalovaný prohlásil vinu a uložený trest 6 měsíců nepodmíněně přijal." 

Zdráhal měl sice ještě kumpány, kteří s ním šibenici instalovali, ale odmítl je prozradit. Proto je potrestán pouze on. Za normálních okolností by mu hrozila jen podmínka, ale zrovna je ve vězení v Kuřimi, kde byl poslán za jiné trestné činy. Předchozí podmínky prý navíc ignoroval. Hejtman počítal spíš s podmíněným trestem.

Ivo Vondrák, hejtman MS kraje: "Není to o tom, že bych z něčeho podobného měl radost, to určitě ne. Na druhou stranu považuji za pozitivní a uspokojivé, že se tyto věci začaly konečně řešit, protože se obávám, že v opačném případě by ta agresivita některých lidí mohla přerůstat a to je jev velice negativní a nebezpečný." 
Sám obviněný prostřednictvím videokonference z věznice v Kuřimi u soudu řekl, že to, co udělal, byla blbost, ale zpátky se to už bohužel nedá vrátit. Svou vinu přiznal. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy