Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Těžká nehoda dvou vozidel zablokovala dopravu mezi Ostravou a Havířovem, jeden člověk zemřel

Dopravní nehoda s vážnými následky se stala ve středu večer na Rudné ulici v lokalitě u hutí Liberty. Následky jsou bohužel tragické, jeden člověk při nehodě zemřel.

Nehoda se stala okolo 18. hodiny. Na čtyřproudé silnici bez středových svodidel se měla dvě osobní auta se měla srazit čelně. Svědci dokonce popisovali, že nehodu způsobil opilý řidič, kterého měli dostihnout na útěku. 

Přestože někteří trollové na sociálních sítích záměrně šířili dezinformace o národnosti a počtu účastníků neštěstí, policie potvrdila, že oba řidiči byli české národnosti. 

Bezprostředně po ohlášení na tísňové linky vyjeli k zásahu policisté, hasiči a zdravotníci záchranné služby. Jednoho řidiče museli hasiči z vraku vyprošťovat. 

Eva Michalíková, mluvčí Policie ČR MSK: "Okolo 18. hodiny došlo k tragické dopravní nehodě v Ostravě na ulici Rudné (291 km) na úrovni firmy Liberty před sjezdem na Bartovice a Radvanice ve směru na Havířov. Dle prvotních informací mělo dojít k čelní srážce dvou osobních vozidel, kdy jeden z řidičů na místě svému zranění podlehl. Na místě zasahují složky integrovaného záchranného systému. V současné době je silnice z Havířova směrem na Ostravu uzavřena. Okolnostmi a příčinami dopravní nehody se policisté zabývají."
Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Po 18. hodině přijalo operační středisko informaci o střetu dvou automobilů na ulici Rudná. Na místo události vyjely dva týmy – lékařský a zdravotnický. Pětapadesátiletý muž zůstal zaklíněn v jednom z vozidel, musel být vyprošťován hasiči. Zasahující lékař zjistil, že nejeví žádné známky života. Utrpěl poranění, kterým podlehl bezprostředně po nehodě, ještě před příjezdem záchranářů. Lékař byl nucen konstatovat jeho smrt. Další účastník, muž ve věku sedmačtyřiceti let, byl ošetřen se středně těžkým zraněním dolní končetiny. Tým jej následně předal do péče urgentního příjmu Městské nemocnice Ostrava."
Kamila Langerová, mluvčí HZS MSK: "Na místo události byla vyslána jednotka profesionálních hasičů ze stanice Ostrava-Zábřeh, další zasahující jednotkou pak byli dobrovolní hasiči z Radvanic. Na místě zasahovala rovněž Zdravotnická záchranná služba (ZZS) a Policie ČR. Při střetu osobních vozidel došlo, v jednom z nich, k zaklínění řidiče, který byl během vyprošťování přítomným lékařem ZZS prohlášen za mrtvého. Řidič druhého vozu vyvázl z nehody se zraněním a při příjezdu záchranářů byl již mimo své vozidlo. Zaklíněná osoba zůstala po dobu vyšetřování nehody Policií ČR ponechána ve vozidle, její vyproštění proběhlo až po došetření události. Hasiči provedli protipožární opatření a zajistili místo dopravní nehody. Po ukončení šetření nehody Policií ČR vyprostili hasiči zaklíněnou osobu a předali ji k dalším úkonům přítomnému koronerovi. Následně byla havarovaná vozidla, za pomoci hasičů, přesunuta ke krajnici a předána odtahové službě. Na místě zůstala jednotka dobrovolných hasičů z Radvanic, která po provedení vyprošťovacích prací a ukončení šetření příčiny nehody Policií ČR komunikaci uklidila."

Po dobu záchranných prací a následného vyšetřování museli policisté provoz odklánět na objízdnou trasu. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy