Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Exmanželku mlátil do hlavy kladivem. Sebe pobodal, otrávil, podřezal a pustil si plyn

Krajský soud v Ostravě schválil dohodu mezi obžalovaným Markem Stuchlíkem a státním zástupcem na 11 let vězení za vraždu exmanželky. Vrah ženu nejprve mlátil kladivem do hlavy a pak ji uškrtil. Nízký trest prý zohlednil jeho doznání a lítost a ochotu platit pozůstalým.

Obžalovaný Marek Stuchlík z Rychvaldu se nedokázal smířit s rozvodem a tak připravil plán, který měl dvě varianty. Buď exmanželku přemluví, aby se k němu vrátila a nebo jí i sebe zabije. Pro druhý případ ještě sepsal závěť. Když si žena přijela pro dva psy, o které společně pečovali, začal ji přemlouvat. Bohužel ho ale odmítla a tak došlo na plán B. 

Vít Legerský, státní zástupce: "Jeho žádost o obnovení soužití poškozená nevyslyšela a tak se chopil kladiva a dvakrát ji udeřil do hlavy, následně jí na hlavu nasadil smyčku ze tří stahovacích pásek, kterou utáhl a současně ji rdousil až do jejího skonu. " 

Pak ještě uškrtil jejich dva psy, spolykal léky, podřezal si žíly, bodl se do hrudníku, pustil si plyn a kolem krku si stáhl smyčku. Byl ale zachráněn zdravotníky. Za vraždu mu hrozilo až 20 let vězení. Ke všemu se přiznal a dohodl se na 11 letém vězení.

Vít Legerský, státní zástupce: "Bylo zohledněno, že obžalovaný od počátku spolupracoval s orgány činnými v trestním řízení, vypovídal, plně se doznal, je bezúhonný a projevil lítost i tím, že uspokojil náhradu na nemajetkovou újmu rodičům poškozené, kdy na ně  převedl svou část nemovitosti." 

Trest, který na místě nabyl právní moci, je ještě pod hranicí trestní sazby, která byla v tomto případě 12 - 20 let. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy