Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Po střelbě v Hrčavě jeden muž v kritickém stavu. Další obviněn z pokusu vraždy

Celý MS kraj |

V Hrčavě na Frýdecko-Místecku se ve středu večer střílelo. Jeden muž následně skončil v kritickém stavu v nemocnici a po střelci se rozběhlo rozsáhlé pátrání. Toho následně zadrželi a později obvinili z pokusu o vraždu. Nyní mu hrozí až 18 let vězení.

Ve středu večer obdrželi policisté hlášení o střelbě v obci Hrčava na Frýdecko-Místecku. Na místo byly vyslány nejbližší policejní hlídky, ale také zásahová jednotka, speciální pořádková jednotka a letecká služba.

Pavla Jiroušková, mluvčí PČR MSK: "Po příjezdu policisté zjistili, že jedna osoba utrpěla střelné poranění. Policisté uzavřeli prostor, přístupové cesty do obce a současně již zjišťovali informace k možnému podezřelému, po kterém začali ihned pátrat."

Ladislav Lang, mluvčí ZZS MSK: "Před dvaadvacátou hodinou přijali krajští operátoři prvotní informaci o osobě zraněné střelnou zbraní v obci Hrčava. Na pomoc byly vyslány pozemní posádky z Jablunkova a Třince. Z Ostravy vzlétl vrtulník letecké záchranné služby. Po zajištění místa události policií převzali záchranáři do péče třiačtyřicetiletého muže. Byl při vědomí, avšak se střelným poraněním v oblasti hlavy a v ohrožení života. Zasahující lékař jej musel uvést do umělého spánku, provést intubaci dýchacích cest a připojení k přístrojem řízenému dýchání. Po ošetření vnějšího poranění a dalších úkonech by pacient naložen na palubu vrtulníku. Letečtí záchranáři jej následně transportovali do ostravské Fakultní nemocnice. Předán byl do péče týmu tamního urgentního příjmu."

Jelikož je Hrčava u státní hranice, tak informovali policisté i kolegy ze Slovenska. Následně střelce zadrželi ještě v samotné obci.

Pavla Jiroušková, mluvčí PČR MSK: "Dnes obvinil vrchní komisař 69letého muže ze zvlášť závažného zločinu vraždy ve stádiu pokusu. Je mu kladeno za vinu, že dne 19. 7. 2023 po slovní rozepři s poškozeným 43letým mužem, měl několikrát vystřelit do prostoru, kde stálo vozidlo, ve kterém poškozený seděl."

Jedna ze střel zasáhla poškozeného, který utrpěl střelné poranění hlavy a byl v kritickém stavu letecky transportován do nemocnice.

Pavla Jiroušková, mluvčí PČR MSK: "Policisté zajistili zbraň, která bude odeslána k odbornému zkoumání. Motiv činu a další okolnosti a skutečnosti jsou předmětem vyšetřování."

Obviněnému hrozí trest odnětí svobody až do výše 18 let a kriminalisté v následujících hodinách podají podnět k návrhu na vzetí do vazby.

Nahlásit chybu


K tématu

Opilý řidič ujížděl policistům, v Havířově vylétl ze silnice a srazil mladého chlapce

17. září 2023 12:49 | Havířov | Jiří Cileček

Opilý sedl za volant a následně nezastavil policejní hlídce. Ujížděl několik kilometrů až na Hlavní třídu v Havířově. Tam vylétl ze silnice a srazil mladého chlapce, který vedl jízdní kolo. Auto následně nabouralo do zdi. Řidiče zadrželi policisté. Chlapce transportoval do nemocnice vrtulník.

Náročná záchrana muže po pádu z Bezručovy vyhlídky v Kopřivnici

2. září 2023 11:37 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

V pátek našli náhodní turisté pod Bezručovou vyhlídkou v Kopřivnici ležet 48letého muže. Podle všeho z vyhlídky spadl a byl v přímém ohrožení života. Lékaře k němu vysadil v obtížném terénu vrtulník na laně. Zraněného pak pomohli transportovat hasiči.

Muž v Opavě polil bývalou družku benzínem a zapálil

1. září 2023 10:02 | Opava | Jiří Cileček

V Opavě-Jaktaři se odehrál otřesný případ pokusu o vraždu. V neobydlené budově tam po hádce a v opilosti 49letý muž polil benzínem svou o rok mladší družku a zapálil. Pak s klidem odešel. Nyní mu hrozí až dvacetileté vězení, případně i výjimečný trest.


Opavou prošel slavnostní průvod k 800 let města. Zapojili se do něj školky, školy, sportovci i spolky

Včera 19:33 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

Opava slaví FEST. To byly dva dny plné zábavy úplně pro všechny, kterými vyvrcholily oslavy 800 let od první písemné zmínky o městě. Zahájeny byly slavnostním průvodem Setkání věků v čele s králem Přemyslem Otakarem I.

Ostravské včely budou mít pořádný výhled. Úly mají pod věží radnice

Věž nové radnice v Ostravě bude mít nový netradiční účel. Na ochoze totiž městské lesy chystají úly pro včely, které pomohou s opylováním květinových záhonů i stromů v Komenského sadech a okolí centra. Podle odborníků může být vysoko položený úl výhodou.

Letecká havárie na Opavsku byla námětem cvičení složek IZS

Včera 18:21 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Letadlo mělo po startu z letiště technické potíže, vzápětí se zřítilo a narazilo do stroje, který se zrovna chystal na start. V obou strojích bylo 20 lidí, kteří utrpěli různá zranění. Na místě byli i mrtví. Takový byl námět taktického cvičení složek integrovaného záchranného systému na Opavsku.

Krok za Šimonka vykonali v Novém Jičíně i policisté, hasiči a zdravotníci

V Novém Jičíně se uskutečnil 3. ročník benefiční akce Krok za Šimonka. Běžeckého závodu se zúčastnili i hasiči, policisté a zdravotničtí záchranáři - konal se na podporu chlapce, který trpí vzácnou metabolickou nemocí.

Dny města Orlové proběhly rovnou na čtyřech stagích

Dny města Orlové 2024 nabídly bohatý program plný hudby, tance a aktivit pro děti i dospělé.

Polská scéna TD předvedla ve Stonavě Šikmý kostel

Včera 13:46 | Stonava | Jiří Brzóska | Stonavský expres

Stonavu nedávno poctila svou návštěvou polská scéna Těšínského divadla, která přinesla do místního kulturního domu PZKO jedinečný divadelní zážitek. Na programu byla hra „Šikmý kostel“, jejíž předlohou je stejnojmenná kniha Karin Lednické.

Program pro krajské volby představila SOCDEM. Kandidátku vede Svatopluk Němeček

Včera 12:38 | Celý MS kraj | Tomáš Kořistka

V Ostravě představila svůj program pro krajské volby strana SOCDEM. Lídr kandidátky lékař Svatopluk Němeček se chce zaměřit na problémy ve zdravotnictví a dalšími prioritami strany je dostupné bydlení nebo levná energie.

Diamo rozšířilo imisní monitoring u heřmanické haldy

Včera 12:10 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Státní podnik Diamo rozšířil monitorování imisí kolem haldy Heřmanice v Ostravě. Nově se měří nepřetržitě na dvou místech. Mobilní stanice jsou umístěny v nejbližších obydlených místech od odvalu. Diamo chce 20. června představit, jak by mohla sanace haldy pokračovat.

Muži SK Stonava jedou na vítězné vlně

Včera 13:30 | Stonava | Jiří Brzóska | Stonavský expres

Uplynulý víkend byl ve znamení bouřlivých sportovních vítězství. Čeští hokejisté dokázali na Mistrovství světa vybojovat zlato a z mistrovského titulu se radovali i fanoušci karvinských házenkářů. Radost z dalšího vítězství panovala ale také ve Stonavě. Muži SK Stonava vybojovali na domácím trávníku další body.

Ve Frýdku-Místku hořela střecha rodinného domu. Hasiči uchránili majetek za 4 miliony

Včera 10:41 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Pět jednotek hasičů zasahovalo v úterý krátce po poledni u požáru střechy rodinného domu ve Frýdku-Místku. Plameny hasiči krotili 40 minut a další půl hodinu požár likvidovali. Kvalitním a bleskovým zásahem uchránili majetek za 4 miliony korun. Celková škoda je tak zhruba 150 tisíc.

Ve Městě Albrechticích vystoupali na Mount Everest v den 71. výročí jeho dobytí

Dnes 15:37 | Celý MS kraj | Karel Soukop

V těchto dnech před 71 lety dobyl Edmund Hillary s šerpou Tenzingem nejvyšší horu světa. Toto výročí si žáci základní školy ve Městě Albrechticích spolu s veřejností i vedením obce připomněli velkou sportovně zábavní akcí.

Na konferenci IDea se řešila podpora rozvojových projektů v MSK

Dnes 9:52 | Celý MS kraj | Libor Běčák

V ostravské hale Gong se konala konference IDea forum, která byla letos zaměřena na podporu průmyslu v Moravskoslezském kraji. Společně se zástupci státu a kraje diskutovali o rozvoji regionu investoři a podnikatelé.

50. ročník Rolo ligy v koloběhu otevřel závod mistrovství ČR v Rýmařově

Včera 18:05 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Trhni si nohou! To nebyla nadávka, ale tradiční startovní povel všech závodních koloběžkářů. Na trati u Rýmařova zazněl nejméně desetkrát a odstartoval všechny kategorie letošního prvního mistrovství Rolo ligy. Koloběh v současnosti zažívá velký boom a Česká republika patří do světové špičky.

Hosté ve studiu: Jan Válek, promotér

Top Festival 2024: Vanilla Ice, Gipsy Kings, Safri Duo, O-zone

Po střelbě v Hrčavě jeden muž v kritickém stavu. Další obviněn z pokusu vraždy
Vydáno 21. července 2023 15:55, Celý MS kraj, Jiří Cileček
V Hrčavě na Frýdecko-Místecku se ve středu večer střílelo. Jeden muž následně skončil v kritickém stavu v nemocnici a po střelci se rozběhlo rozsáhlé pátrání. Toho následně zadrželi a později obvinili z pokusu o vraždu. Nyní mu hrozí až 18 let vězení.

ilustrační snímek; zdroj foto: TV Polar

Ve středu večer obdrželi policisté hlášení o střelbě v obci Hrčava na Frýdecko-Místecku. Na místo byly vyslány nejbližší policejní hlídky, ale také zásahová jednotka, speciální pořádková jednotka a letecká služba.

Pavla Jiroušková, mluvčí PČR MSK: "Po příjezdu policisté zjistili, že jedna osoba utrpěla střelné poranění. Policisté uzavřeli prostor, přístupové cesty do obce a současně již zjišťovali informace k možnému podezřelému, po kterém začali ihned pátrat."

Ladislav Lang, mluvčí ZZS MSK: "Před dvaadvacátou hodinou přijali krajští operátoři prvotní informaci o osobě zraněné střelnou zbraní v obci Hrčava. Na pomoc byly vyslány pozemní posádky z Jablunkova a Třince. Z Ostravy vzlétl vrtulník letecké záchranné služby. Po zajištění místa události policií převzali záchranáři do péče třiačtyřicetiletého muže. Byl při vědomí, avšak se střelným poraněním v oblasti hlavy a v ohrožení života. Zasahující lékař jej musel uvést do umělého spánku, provést intubaci dýchacích cest a připojení k přístrojem řízenému dýchání. Po ošetření vnějšího poranění a dalších úkonech by pacient naložen na palubu vrtulníku. Letečtí záchranáři jej následně transportovali do ostravské Fakultní nemocnice. Předán byl do péče týmu tamního urgentního příjmu."

Jelikož je Hrčava u státní hranice, tak informovali policisté i kolegy ze Slovenska. Následně střelce zadrželi ještě v samotné obci.

Pavla Jiroušková, mluvčí PČR MSK: "Dnes obvinil vrchní komisař 69letého muže ze zvlášť závažného zločinu vraždy ve stádiu pokusu. Je mu kladeno za vinu, že dne 19. 7. 2023 po slovní rozepři s poškozeným 43letým mužem, měl několikrát vystřelit do prostoru, kde stálo vozidlo, ve kterém poškozený seděl."

Jedna ze střel zasáhla poškozeného, který utrpěl střelné poranění hlavy a byl v kritickém stavu letecky transportován do nemocnice.

Pavla Jiroušková, mluvčí PČR MSK: "Policisté zajistili zbraň, která bude odeslána k odbornému zkoumání. Motiv činu a další okolnosti a skutečnosti jsou předmětem vyšetřování."

Obviněnému hrozí trest odnětí svobody až do výše 18 let a kriminalisté v následujících hodinách podají podnět k návrhu na vzetí do vazby.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/moravskoslezsky-kraj/cely-ms-kraj/11000038340/po-strelbe-v-hrcave-jeden-muz-v-kritickem-stavu-dalsi-obvinen-z-pokusu-vrazdy