Veletrh tradičně pořádalo město Bruntál a jeho Odbor sociálních věcí.
Martin Henč (ANO), starosta Bruntálu: „Dnešní akce má takovou malou premiéru. Protože byla dlouhá odmlka a naposledy, když jsem měl možnost uvést Veletrh sociálních služeb, tak byl ještě ve společenském domě. A toto je něco nového, něco úžasného a já to vnímám i tak, že zatraktivňujeme náměstí, přivedeme víc lidí na náměstí a hlavně ta prezentace sociálních služeb na této úrovni je opravdu prima.“
Radek Zatloukal (nez.), místostarosta Bruntálu: „Já bych chtěl především poděkovat všem poskytovatelům sociálních služeb, kteří se tohoto veletrhu účastní, protože je to opravdu bohulibá práce, nezáviděníhodná práce a mnoho z nás ji možná někdy bude potřebovat.“
Ivana Májková, ved. Odboru sociálních věcí MěÚ Bruntál: „16. ročník Veletrhu sociálních služeb, který v minulosti pravidelně pořádalo město Bruntál, už nepořádáme tuto akci ve společenském domě v Bruntále, ale poprvé tady na náměstí, takže jsme rádi, že nám krásně vyšlo počasí a že můžeme přivítat mnohem více lidí.“
Barbara Vojtíšková (nez.), starostka Lomnice: „Já jsem ráda, že se to uskutečnilo zde na náměstí a konečně je ten prostor takový víc otevřený, než když je to v parku a tak. Jsem ráda, že dává Bruntál možnost v rámci veletrhu sociálních služeb poznat všechny služby sociální, které na území města fuugují a nějakým způsobem pomáhají lidem.“
Speciální možnost nabídl veletrh také seniorům.
Ivana Májková, ved. Odboru sociálních věcí MěÚ Bruntál: „Infoobálku. Je to v podstatě dokument, do kterého senior uvede, jaké bere léky, jestli má nějaké alergie, léky uloží do ledničky a na ledničku si dá magnetku, která informuje případné záchranáře.“
Na náměstí se představila celá škála poskytovatelů sociálních služeb pro uživatele všeho věku.
Polárka, p.o. , Nela Hlavicová, ředitelka: „To jsou výrobky našich klientů z naší sociálně terapeutické dílny. Jsou to lidé s mentálním postižením.““
Renata Rychlíková, společnost Fosanima, o.p.s.: „Náš stánek je věnovaný procvičování paměti a různých smyslů, prevence a osvěta alzheimerovy choroby.“
Zuzana Kovaříková, Matana, poradna rané péče: „Raná péče poskytuje podporu rodinám s dětmi se zdravotním postižením, služba je určena maximálně od 0 do 7 let věku. Navštěvujeme je v domácím prostředí, služba je pro rodiny zdarma a je dobrovolná.“
Monika Tóthová , Sagapo, o.p.s.: „Nabízíme tady výrobky našich uživatelů ze sociálně terapeutických dílen.“
Zvláště oblíbené byly stánky hippoterapie, canisterapie a stánek s gerontoobleky.
Helena Szöcsová, canisterapie: „Je to miniaturní americký ovčák, je to zcela úplně nové plemeno tady v ČR, je to vyšlechtěno v Americe a pro věkovou skupinu to je jakoukoli. Od dětí malých po seniory.“
Simona Ambrožová, pořadatelka: „Tady máme gerontooblek a tento gerontooblek by měl simulovat vlastně stáří. Třeba máme tady brýle, které simulují šedý zákal, to znamená periferní vidění je horší, hůře se orientujete v prostoru, pak jsou tam různé omezení na klouby, to znamená, nemůžou ohnout, jak staří lidé už jsou ztuhlí.“
Akce byla velmi úspěšná a pořadatelé počítají se stejnou formou pořádání i v příštím roce.