Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V boji s kyberzločinem nejvíce pomůže prevence. Odborníci se sešli v Ostravě

V našem zpravodajství vás často informujeme o nejrůznějších podvodech v oblasti kyberprostoru, tedy prostřednictvím počítačů či mobilů. Proti tomuto typu kriminality je nejlepší obranu dobrá informovanost a tedy prevence. Odborníci na tato témata se sešli v Ostravě.

V minulých týdnech jsme vás informovali o případech, kdy se podvodníci vydávali za bankéře a přemluvili několik lidí, aby si vybrali v bance peníze a nastrkali je do bitcoinmatu. 

hovor na tísňovou linku policie 158: "Dobrý den, já stojím u bitcoinmatu a je tady u mě paní, která telefonuje a snaží se do bitcoinmatu nacpat peníze. "

Jde o jeden z nejčastějších kyberzločionů v poslední době a jen dobře informovaní občané nenaletí. Těmito tématy se zabývali odborníci na Národních dnech prevence v Ostravě.

Jan Dohnal, primátor Ostravy: "Jsem rád, že můžeme hostit tuto akci. Dny národní prevence, které jsou zaměřeny na kriminalitu v kyberprostoru, ale  Ostrava dělá i jiné věci. Máme tady preventivní program městské policie." 

V roce 2022 vyšetřovala v naší zemi policie 18 500 případů kyberkriminality. Nárůst oproti předchozímu roku evidují všechny kraje. V našem regionu narostla o více než 100 procent. 

Michal Barbořík, ředitel odboru prevence kriminality Ministerstva vnitra ČR: "Nejvíce trestných činů je pácháno v oblasti majetkové kriminality. Jsou to zejména nejrůznější druhy podvodů, které cílí na bankovní účty." 

Ostravská městská policie se v těchto dnech podílí na projektu v oblasti vzdělávání a prevence kybernetické kriminality pro strážníky v celé zemi. 

Nahlásit chybu


K tématu
Průmyslové montáže s.r.o.,
Ostrava
od 27 000 Kč/měsíc

Detail

Příležitost pro každého s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 130 Kč/hod.

Detail