Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

VIDEO: 15letý recidivista v celostátním pátrání okradl mladou dívku, incident začal v noční tramvaji

Celý MS kraj |

Velmi nepříjemnou zkušenost má za sebou 19letá dívka, kterou mladík v Ostravě okradl o telefon a následně spolu s dvěmi dalšími dívkami ji okradli o peněženku a doklady. Telefon jí následně vydali a tak mohla rychle vše oznámit na tísňovou linku 158. Policisté podezřelé dopadli a ukázalo se, že jeden z nich je 15letý mladík, který je v celostátním pátrání.

video: PČR

19letá dívka se kolem 2. hodiny ranní vracela domů tramvají, uvnitř soupravy ji oslovil mladík se dvěma dívkami.

Eva Michalíková, mluvčí PČR: “Ti chtěli půjčit mobilní telefon s tím, že si potřebují zjistit autobusový spoj. Vyhověla jim možná i z důvodu jejich přesily a telefon jim půjčila. Jakmile si řekla o jeho navrácení, mladík jí ignoroval. Poté vystoupili tři neznámí z tramvaje a tudíž i poškozená šla za nimi. Opakovaně je měla žádat o navrácení telefonu, ale toto nebylo vyslyšeno. Naopak chtěl mladík po ženě PIN, který mu odmítla sdělit. Reagovali agresivně, slečnu slovně i fyzicky napadli. Následovalo prohledání dívky, kdy jí odcizili peněženku s doklady a platební kartou. Mobilní telefon poškozené nakonec vrátili a z místa utekli.”

Dívka správně tento incident ihned oznámila na tísňovou linku. Operační důstojník přes otevřený kanál okamžitě vyhlásil pátrání o pohybu třech podezřelých. Policejní hlídky trojici brzy objevili.

Eva Michalíková, mluvčí PČR: “Ukázalo se, že zadržený 15letý mladík je v celostátním pátrání a pro kriminalisty nebyl neznámou osobou. V hledáčku byl již u kriminalistů z Ostravy-Přívozu, kteří měli nastřádané neprůstřelné důkazy k dalším loupežím. Jak se nakonec ukázalo, během několika dnů měl spáchat tři loupežná přepadení, kdy poslední se mu stalo osudným. Ve všech případech měly být jeho cíle mobilní telefony či peníze. Vše bylo jako přes kopírák. Nejdříve byli poškození osloveni, zda u sebe nemají nějaké finance či telefony. Jakmile řekli, že ne, měl se jich zmocnit pod pohrůžkou násilí."

Mladík si vyslechl obvinění ze spáchání provinění loupeže a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Ke svému jednání se přiznal. V současné době je stíhán vazebně, v případě odsouzení mu hrozí až pětileté vězení. Ve všech třech případech měl vždy spolupachatele, se kterými je trestní stíhání vedeno samostatně.

Eva Michalíková, mluvčí PČR: “Buďte na své věci obezřetní, nedávejte je z rukou cizím lidem. Nevystavujte se zbytečně nebezpečí a neupozorňujte na sebe cennostmi. Hlavně mobilní telefon je lákadlem pro nenechavce.”
Nahlásit chybu


K tématu

Mladý hrdina z Ostravy: 16letý student zachránil chlapce před agresory, nikdo jiný mu nepomohl

26. února 2024 11:23 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Nepříjemný zážitek má za sebou dvanáctiletý chlapec, který v polovině ledna vyrazil na nákup knihy, kterou potřeboval do školy. V centru Ostravy mu cestu zkřížili na pohled stejně staří mladíci, chtěli od něj peníze a následně ho napadli. Otřesenému chlapci nikdo z kolemjdoucích nepomohl, až na 16letého studenta. Policisté ho v pondělí 26. února za jeho příkladnou pomoc ocenili.

Loupežné přepadení v Ostravě: zloděj bezbranné seniorce znemožnil pohyb a vybral jí batoh

4. prosince 2023 8:35 | Celý MS kraj | Tomáš Kořistka

Policistům se podařilo vypátrat muže, který v jednom z ostravských obchodů okradl seniorku (82). Incident se stal v momentě, kdy žena už chtěla odejít z vestibulu. Zezadu k ní přistoupil neznámý muž a silou znemožnil pohyb.

VIDEO: Policisté dopadli 15letého mladíka, který ve skupince dalších okradl muže v Ostravě

12. dubna 2024 9:48 | Ostrava-Jih | Lukáš Zavadil

Policisté dopadli patnáctiletého mladíka, který i v takto nízkém věku má za sebou bohatou trestní minulost. Na začátku dubna letošního roku bezdůvodně fyzicky napadl a okradl 31letého muže v Ostravě. Poškozený vše oznámil policistům a ti během krátké doby vypátrali skupinku podezřelých.


Práce týkající se čištění jezera v parku Boženy Němcové pomalu končí

Od srpna roku 2022 probíhalo v Karviné čištění jezera v parku Boženy Němcové.Samotná realizace, která zahrnovala i úpravy břehů jezera a zvětšení plochy jednoho z ostrovů, pomalu končí.

Florbalový turnaj přípravek a žákovských týmů v hale ABC

Středisko volného času Fokus pořádalo florbalový turnaj přípravek a žákovských kategorií. Zaplněná hala ABC ukázala, že tento sport je mezi mladými hráči stále velmi oblíbený.

Město rozkvetlo do jarních barev, přibyly nové záhony

Město rozkvetlo tisíci tulipány, narcisy a dalšími jarními květinami. Barevná podívaná je zejména kolem centra, ale vznikly i tři nové záhony. Nepřehlédnutelný je ten v Janáčkových sadech.

Razantní prořezy, úmyslné řezy pilou. Porubané svými zásahy ničí stromy a keře

12. dubna 2024 17:28 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Porubská radnice eviduje několik vážně poškozených stromů a keřů. Naposledy se stal terčem letitý jalovec, který někdo ořezal tak razantním způsobem, že z něj zbylo pouze torzo.

Revolution train zamířil do Moravskoslezského kraje

Protidrogový vlak, Revolution train, zamířil do Moravskoslezského kraje. Zastaví tu jen ve dvou městech, Ostravě a Novém Jičíně, kam se vrací po tříleté pauze.

Náměstí SNP se promění v místo k setkávání. Návrh mohli Ostravané konzultovat s architekty

Městský ateliér prostorového plánování a architektury představil své plány na budoucí podobu náměstí SNP v Ostravě. Obě strany náměstí se mají například propojit zvýšením vozovky. Návrh si přišli poslechnout i zaujatí občané na veřejné setkání.

V Palkovicích si lidé pochutnali na obecní zabijačce

Na tradičním setkávacím místě před požární zbrojnicí v Palkovicích se v sobotu konala obecní zabijačka. K dobré náladě hrála dechová hudba a lidé mohli dobroty od řezníka ochutnat přímo na místě nebo si nakoupit domů.

Studenti postavili v centru Ostravy první májku. Z akce chtějí udělat tradici

Na Masarykově náměstí v centru Ostravy stojí historicky první májka. Postavili ji tam studenti z vysokých a středních škol, kteří tím zahájili přípravy na majálesové oslavy.

Porubská radnice eviduje několik vážně poškozených stromů. Neoprávněné zásahy lidí zřejmě nepřežijí

Porubská radnice eviduje několik vážně poškozených stromů a keřů. Naposledy se stal terčem letitý jalovec, který někdo ořezal tak razantním způsobem, že z něj zbylo pouze torzo.

Ostrava hledá náhradní rodiče pro ohrožené děti. Význam rodiny je nezastupitelný

12. dubna 2024 10:43 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

Jistě se shodneme, že význam rodiny je pro dítě nezastupitelný. Bohužel ne každé dítě má to štěstí, že se o něj jeho vlastní rodiče postarají. V Ostravě naštěstí velmi dobře funguje systém pomoci a děti mají velkou šanci, že se brzy dostanou do náhradních rodin. Noví pěstouni jsou ale stále potřeba.

Recepční

Kunčice pod Ondřejníkem Nástup: od 20. února 2024 od 25 000 Kč

Pokrývači

Hlučín Nástup: od 1. května 2024 od 30 000 do 50 000 Kč/měsíc

Revolution train zamířil do Moravskoslezského kraje, zastavuje ve dvou městech

Protidrogový vlak, Revolution train, zamířil do Moravskoslezského kraje. Zastaví tu jen ve dvou městech, Ostravě a Novém Jičíně, kam se vrací po tříleté pauze.

Cykloturisté se mohou vydat na několikadenní přejezd Beskyd

11. dubna 2024 12:21 | Celý MS kraj | Libor Běčák | Beskydský expres

Horské chaty v Beskydech pokračují v zajímavém projektu zaměřeném na cykloturisty. Ti si mohou naplánovat několikadenní hřebenovku, na které jim chataři zajistí nocleh a stravu.

Policisté asistovali u porodu na D56 u Paskova, narodila se zdravá holčička

11. dubna 2024 11:26 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Policisté z oddělení silničního dohledu Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje, praporčíci Jaroslav Masnica a David Machanec, mají za sebou nezapomenutelný zážitek. Během středečního odpoledne asistovali u náhlého porodu na D56. Informovala o tom policejní mluvčí Pavla Jiroušková.

V Bruntále byla zahájena realizace největší investice v jeho novodobé historii – příprava lokality pro výstavbu domů a bytů

11. dubna 2024 11:09 | Celý MS kraj | Karel Soukop | Bruntálský miniexpres

Město Bruntál čekají roky největších investic v jeho novodobé historii. Byla zahájena příprava strategické rozvojové lokality s pracovním názvem Lokalita Za mlékárnou. Jde o desetihektarovou plochu, na které vyrostou desítky nových domů, jak bytových, tak pro individuální bydlení.

Nový hejtman se sešel s odboráři a zástupci Liberty. Zaměstnanci už berou jen 70 procent mzdy

Setkání nového hejtmana Josefa Bělici s odboráři a zástupci hutě Liberty nepřineslo nic nového. Situace je stále najatá a každý týden pouze přichází informace, že se nástup pracovníků o týden odkládá. Jasněji by mohlo být po schůzce členů vlády s majitelem huti v Praze.

V Rychalticích objevili na zahradě munici, policisté radí, jak postupovat při podobných nálezech

10. dubna 2024 11:21 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Minulou sobotu před polednem byli frýdecko-místečtí policisté povoláni do obce Hukvaldy – Rychaltice kvůli nálezu předmětu, který připomínal munici. Nalezen byl během výkopových prací. Na místo okamžitě dorazila policejní hlídka společně s pyrotechniky.

VIDEO: 15letý recidivista v celostátním pátrání okradl mladou dívku, incident začal v noční tramvaji
Vydáno 1. března 2024 11:09, Celý MS kraj, Lukáš Zavadil
Velmi nepříjemnou zkušenost má za sebou 19letá dívka, kterou mladík v Ostravě okradl o telefon a následně spolu s dvěmi dalšími dívkami ji okradli o peněženku a doklady. Telefon jí následně vydali a tak mohla rychle vše oznámit na tísňovou linku 158. Policisté podezřelé dopadli a ukázalo se, že jeden z nich je 15letý mladík, který je v celostátním pátrání.

video: PČR

19letá dívka se kolem 2. hodiny ranní vracela domů tramvají, uvnitř soupravy ji oslovil mladík se dvěma dívkami.

Eva Michalíková, mluvčí PČR: “Ti chtěli půjčit mobilní telefon s tím, že si potřebují zjistit autobusový spoj. Vyhověla jim možná i z důvodu jejich přesily a telefon jim půjčila. Jakmile si řekla o jeho navrácení, mladík jí ignoroval. Poté vystoupili tři neznámí z tramvaje a tudíž i poškozená šla za nimi. Opakovaně je měla žádat o navrácení telefonu, ale toto nebylo vyslyšeno. Naopak chtěl mladík po ženě PIN, který mu odmítla sdělit. Reagovali agresivně, slečnu slovně i fyzicky napadli. Následovalo prohledání dívky, kdy jí odcizili peněženku s doklady a platební kartou. Mobilní telefon poškozené nakonec vrátili a z místa utekli.”

Dívka správně tento incident ihned oznámila na tísňovou linku. Operační důstojník přes otevřený kanál okamžitě vyhlásil pátrání o pohybu třech podezřelých. Policejní hlídky trojici brzy objevili.

Eva Michalíková, mluvčí PČR: “Ukázalo se, že zadržený 15letý mladík je v celostátním pátrání a pro kriminalisty nebyl neznámou osobou. V hledáčku byl již u kriminalistů z Ostravy-Přívozu, kteří měli nastřádané neprůstřelné důkazy k dalším loupežím. Jak se nakonec ukázalo, během několika dnů měl spáchat tři loupežná přepadení, kdy poslední se mu stalo osudným. Ve všech případech měly být jeho cíle mobilní telefony či peníze. Vše bylo jako přes kopírák. Nejdříve byli poškození osloveni, zda u sebe nemají nějaké finance či telefony. Jakmile řekli, že ne, měl se jich zmocnit pod pohrůžkou násilí."

Mladík si vyslechl obvinění ze spáchání provinění loupeže a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Ke svému jednání se přiznal. V současné době je stíhán vazebně, v případě odsouzení mu hrozí až pětileté vězení. Ve všech třech případech měl vždy spolupachatele, se kterými je trestní stíhání vedeno samostatně.

Eva Michalíková, mluvčí PČR: “Buďte na své věci obezřetní, nedávejte je z rukou cizím lidem. Nevystavujte se zbytečně nebezpečí a neupozorňujte na sebe cennostmi. Hlavně mobilní telefon je lákadlem pro nenechavce.”
Zdroj: https://polar.cz/zpravy/moravskoslezsky-kraj/cely-ms-kraj/11000041801/video-15lety-recidivista-v-celostatnim-patrani-okradl-mladou-divku-incident-zacal-v-nocni-tramvaji