Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Mladý řidič Octavie přejel u Starého Jičína do protisměru a srazil se s domíchávačem

Celý MS kraj |

Hasiči, záchranáři a policisté zasahovali v pondělí dopoledne u vážné nehody ve Starém Jičíně. Domíchávač se tam srazil s osobním autem. Devatenáctiletého řidiče osobního auta museli vyprostit a v ohrožení života byl přepraven do nemocnice.

Nehoda se stala v pondělí těsně před 10. hodinou na silnici třetí třídy u Starého Jičína.

René Černohorský, mluvčí PČR MSK: "Devatenáctiletý řidič jel s vozidlem Škoda Octavia ve směru od Starého Jičína na Janovice. Z dosud přesně nezjištěných příčin přejel do protisměru, kde došlo k čelnímu střetu s nákladním vozidlem MAN. Následně bylo vozidlo Škoda Octavia odhozeno vpravo a pravou částí narazilo do silničního svodidla."

Na místo okamžitě vyrazili policisté, profesionální hasiči ze stanice Nový Jičín a dobrovolná jednotka hasičů ze Starého Jičína. Dále také lékařská a zdravotnická posádka záchranné služby.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "První záchranáři přitom u pacienta byli během sedmi minut od převzetí výzvy k zásahu. Devatenáctiletý mladík zůstal zaklíněn v osobním automobilu a vyprostit jej museli hasiči."
Jakub Kozák, mluvčí HZS MSK: "Z vraku ho museli dostat pomocí hydraulických nástrojů. Komplikovaná operace trvala téměř 20 minut, po celou dobu úzce spolupracovali se zdravotníky.
Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Pacient jevil známky poruchy vědomí, prvotní lékařské vyšetření ukázalo poranění hlavy, dolních i horních končetin. Stav pacienta byl přímo život ohrožující. Nutná byla intubace a převedení na přístrojem řízenou ventilaci, záchranáři zajistili žilní vstup a zahájili podávání léků. Po zafixování krčním límcem a uložení do vakuové matrace byl mladík transportován do ostravské fakultní nemocnice. Posádky jej předaly do další péče týmu tamního urgentního příjmu."

Přesné okolnosti nehody zjišťují novojičínští dopravní policisté.

René Černohorský, mluvčí PČR MSK: "U pětašedesátiletého řidiče nákladního vozu byla provedena dechová zkouška na alkohol s negativním výsledkem. U řidiče vozu Škoda Octavia nebylo vzhledem k charakteru zranění dechovou zkoušku možné provést. Proto u něj byl v nařízen odběr krve v nemocnici."
Jakub Kozák, mluvčí HZS MSK: "Po zadokumentování nehody ze strany policie hasiči pomohli s naložením havarovaného automobilu na odtah, sorbentem zasypali uniklé provozní náplně a komunikaci uklidili."

Policistům by také pomohly výpovědi možných svědků nebo případné kamerové záznamy od řidičů, kteří mohli zachytit průběh nehodového děje nebo okolnosti, které mu předcházely. Svědci se mohou ozvat na linku 158 nebo přímo novojičínským dopravním policistům. Proč mladý řidič osobního auta přejel do protisměru, zatím není jasné.

Nahlásit chybu


K tématu

Řidička nezvládla průjezd zatáčkou. Tři zranění po střetu dvou aut na Bruntálsku

25. února 2025 13:48 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Mladá řidička ve Fabii nezvládla na Bruntálsku průjezd zatáčkou a srazila se s protijedoucím Volkswagenem. Po střetu zůstalo jedno auto na silnici a druhé v poli. Tři lidé utrpěli zranění. Jednu ženu museli vyprošťovat a s těžkým zraněním ji do nemocnice přepravil vrtulník.

Tragická dopravní nehoda uzavřela frekventovanou Rudnou mezi Ostravou a Havířovem

10. února 2025 14:48 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Vážná dopravní nehoda v pondělí po 14. hodině uzavřela frekventovanou Rudnou ulici mezi Ostravou a Havířovem. Viník nehody bohužel zemřel. Záchranáři ho na místě marně oživovali. Resuscitovat, naštěstí úspěšně, museli také ženu z druhého vozu.

Po nárazu do stromu zemřel na Opavsku řidič osobního auta

9. února 2025 19:11 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Vyjel ze silnice a narazil do stromu. I když záchranáři dělali maximum, 53letému muži už nedokázali pomoci. Okolnostmi nehody na Opavsku se zabývají policisté.


Předvánoční atmosféru navodily jarmarky v Janovicích a na Bystrém

Dnes 9:04 | Janovice | Libor Běčák

Tradice rozsvícení vánočních stromů se drží i v Janovicích. Vánoční jarmark s mnoha stánky a hudebním programem se konal také v místní části Bystré.

Dobrovolníci pořádají Vánoční sbírku pro děti z ostravských nemocnic

Včera 17:48 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Dlouhé dny v nemocnici jsou pro děti náročné, zvlášť v období Vánoc. Skupina dobrovolníků z Ostravska proto organizuje Vánoční sbírku pro děti v ostravských nemocnicích, která má dětem přinést více radosti, hry a pocit, že na ně někdo myslí. A to na základě konkrétních přání zdravotníků z jednotlivých oddělení.

Auto v kolejišti zastavilo tramvaje. DPO zařídil náhradní dopravu

Dnes 1:19, vydáno včera 19:31 | Ostrava-Poruba | Jiří Cileček

V Ostravě skončilo další auto v kolejišti tramvají. Tentokrát u frekventované křižovatky ulic Martinovská a Opavská. Událost omezila provoz tramvají číslo 4. Dopravní podnik Ostrava zařídil náhradní dopravu.

Otužilci plavali na Žermanické přehradě Mikulášskou štafetu

Včera 13:13 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Na Žermanické přehradě se v sobotu 6. prosince konala tradiční Mikulášská přeplavba. Jedná se o štafetu otužilců, kteří uplavali trať delší než 5 kilometrů.

Havířov velkolepě oslavil 70 let od založení města

Včera 10:20 | Havířov | Bára Kelnerová

Vladimír Hron, Big Band Felixe Slováčka, představení Kůň pátý element, kapela Mirai a nakonec ohňostroj. Tak takovou oslavu připravilo město k 70. výročí založení Havířova. Pozváni byli i všichni obyvatelé narození v roce 1955.

Opava-Jaktař rozsvítila dřevěný betlém: klienti Charity přidali vyřezávaného velblouda

Včera 14:45 | Opava | Yvona Fajtová

Už potřetí se v Opavě-Jaktaři slavnostně rozsvítil vyřezávaný betlém, který vyrábějí klienti a zaměstnanci Charity Opava. Letos k němu přibylo nové vyřezané zvířátko – velbloud. Betlém vznikl před třemi lety na přání místních obyvatel, kteří v městské části postrádali vánoční výzdobu.

Stavba vodovodu na ulici Na Stráni omezuje dopravu, potrvá do konce tohoto roku

Včera 13:20 | Karviná | Gabriela Stašová

V karvinském Ráji momentálně probíhá výměna vodovodního řadu. O veškerých opravách byli obyvatelé včas informováni.

Čerpali podporu určenou pro ukrajinské uprchlíky. Cizinci podvodem získali 2,8 milionu korun

5. prosince 2025 10:37 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Za dávky získali 2,8 milionu korun. Přitom na ně neměli nárok. Dva cizinci využili údaje několika ukrajinských žen a pobírali na ně příspěvek na bydlení. Společně se svými partnerkami peníze utráceli za dovolené a nákupy. Kriminalisté obvinili muže i jejich přítelkyně z trestného činu.

Modernizace střechy na zimním stadionu je dokončena

5. prosince 2025 10:54 | Havířov | Bára Kelnerová

Modernizovaná víceúčelová hala v Havířově je opět v provozu. Město představilo novou střechu, vylepšenou akustiku, moderní vzduchotechniku i osvětlení a současně oznámilo, že po sezóně plánuje výměnu chladící desky.

Glow Up University Tour zavítalo poprvé i do Karviné, studentům ukázalo možnosti vysokých škol

Včera 13:10 | Karviná | Gabriela Stašová

Veletrh vysokých škol v Moravskoslezském kraji, Glow Up University Tour, se zastavila i v Karviné, aby ukázala studentům, že jít na vysokou školu má smysl a že i oni mohou nalézt svůj vysněný obor v regionu.

Slavnostní atmosféra, desítky vystavených děl. Hejtman MSK ocenil talent hendikepovaných umělců

5. prosince 2025 11:06 | Celý MS kraj | Yvona Fajtová

Hejtman Moravskoslezského kraje rozdal ceny hendikepovaným umělcům, které jsou udělovány u příležitosti Mezinárodního dne zdravotně postižených. Letos zvítězil Stanislav Ryšánek z Havířova se svou sérií obrázků Krása českých vesnic v různých ročních obdobích. Oceněni byli také tvůrci kovové mozaiky, olejomalby či díla z keramiky.

Majitel Beats for Love rozjíždí ve Frýdku-Místku unikátní centrum

5. prosince 2025 9:09 | Celý MS kraj | Tomáš Tikal

Ve Frýdku-Místku vyroste jedno z nejvýraznějších kulturních a komunitních center v MS kraji. Vzniká v areálu bývalé textilní továrny dosud známé pod názvem Přádelna bratří Neumannů. Aktuální název je nyní Nová Osmička.

Konference Dejme dětem rodinu řešila témata náhradní rodinné péče

4. prosince 2025 10:28 | Celý MS kraj | Andrea Holeszová

Na Obchodní akademii v Moravské Ostravě se již po třinácté konala konference Dejme dětem rodinu. Jejím záměrem je otevírat aktuální témata v oblasti náhradní rodinné péče. Moravskoslezský kraj se v oblasti řešení této problematiky řadí mezi nejlepší v republice.

Únik na dani za čtvrt milionu. Celníci zabavili náklad kamionu s dvěma tisíci litry alkoholu

4. prosince 2025 9:30 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Neměl doklady o zaplacení daně. Řidič kamionu převážel více než dva tisíce litrů alkoholu. Vezl likéry z Litvy do Itálie. Při kontrole dvakrát uvedl falešný kód přepravy. Alkohol zajistili ostravští celníci. V případě prodeje by únik na dani přesáhl čtvrt milionu korun.

Hosté ve studiu: Vindy Šmehlík Krejčí, moderátorka a ředitelka The ŽENY

3. prosince 2025 20:35 | Celý MS kraj | Renáta E. Orlíková

Summit The ženy: prostor pro odvahu a nové začátky

Hosté ve studiu: Tomáš Navrátil (ANO), primátor Opavy

3. prosince 2025 17:30 | Celý MS kraj | Renáta E. Orlíková

Opava má parkování rozděleno do tří kategorií

Mladý řidič Octavie přejel u Starého Jičína do protisměru a srazil se s domíchávačem
Vydáno 8. července 2024 14:50, Celý MS kraj, Jiří Cileček
Hasiči, záchranáři a policisté zasahovali v pondělí dopoledne u vážné nehody ve Starém Jičíně. Domíchávač se tam srazil s osobním autem. Devatenáctiletého řidiče osobního auta museli vyprostit a v ohrožení života byl přepraven do nemocnice.

zdroj foto: HZS MSK

Nehoda se stala v pondělí těsně před 10. hodinou na silnici třetí třídy u Starého Jičína.

René Černohorský, mluvčí PČR MSK: "Devatenáctiletý řidič jel s vozidlem Škoda Octavia ve směru od Starého Jičína na Janovice. Z dosud přesně nezjištěných příčin přejel do protisměru, kde došlo k čelnímu střetu s nákladním vozidlem MAN. Následně bylo vozidlo Škoda Octavia odhozeno vpravo a pravou částí narazilo do silničního svodidla."

Na místo okamžitě vyrazili policisté, profesionální hasiči ze stanice Nový Jičín a dobrovolná jednotka hasičů ze Starého Jičína. Dále také lékařská a zdravotnická posádka záchranné služby.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "První záchranáři přitom u pacienta byli během sedmi minut od převzetí výzvy k zásahu. Devatenáctiletý mladík zůstal zaklíněn v osobním automobilu a vyprostit jej museli hasiči."
Jakub Kozák, mluvčí HZS MSK: "Z vraku ho museli dostat pomocí hydraulických nástrojů. Komplikovaná operace trvala téměř 20 minut, po celou dobu úzce spolupracovali se zdravotníky.
Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Pacient jevil známky poruchy vědomí, prvotní lékařské vyšetření ukázalo poranění hlavy, dolních i horních končetin. Stav pacienta byl přímo život ohrožující. Nutná byla intubace a převedení na přístrojem řízenou ventilaci, záchranáři zajistili žilní vstup a zahájili podávání léků. Po zafixování krčním límcem a uložení do vakuové matrace byl mladík transportován do ostravské fakultní nemocnice. Posádky jej předaly do další péče týmu tamního urgentního příjmu."

Přesné okolnosti nehody zjišťují novojičínští dopravní policisté.

René Černohorský, mluvčí PČR MSK: "U pětašedesátiletého řidiče nákladního vozu byla provedena dechová zkouška na alkohol s negativním výsledkem. U řidiče vozu Škoda Octavia nebylo vzhledem k charakteru zranění dechovou zkoušku možné provést. Proto u něj byl v nařízen odběr krve v nemocnici."
Jakub Kozák, mluvčí HZS MSK: "Po zadokumentování nehody ze strany policie hasiči pomohli s naložením havarovaného automobilu na odtah, sorbentem zasypali uniklé provozní náplně a komunikaci uklidili."

Policistům by také pomohly výpovědi možných svědků nebo případné kamerové záznamy od řidičů, kteří mohli zachytit průběh nehodového děje nebo okolnosti, které mu předcházely. Svědci se mohou ozvat na linku 158 nebo přímo novojičínským dopravním policistům. Proč mladý řidič osobního auta přejel do protisměru, zatím není jasné.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/moravskoslezsky-kraj/cely-ms-kraj/11000043918/mlady-ridic-octavie-prejel-u-stareho-jicina-do-protismeru-a-srazil-se-s-domichavacem