Reklama

Taneční kolona praktické školy

Popularita tance v poslední době stále roste. Svou roli v tom hrají různé taneční soutěže, ale i fakt, že tančit může každý. Tanec je oblíbenou aktivitou také u žáků speciální praktické školy v Novém Jičíně. S polonézou nebo sambou se tu poperou i kluci a holky odkázaní na vozíček.

Stáhnout video
Reklama

Žáci novojičínského odborného učiliště a praktické školy nenavštěvují klasické taneční lekce. Základy tance jim vštěpují učitelé v hodinách tělesné a estetické výchovy. Vše, co se naučili, teď předvedli na slavnostní koloně, kterou zahájili polonézou na hudbu z Rusalky Antonína Dvořáka.

”Tahle akce vznikla před více než deseti lety, začínalo se v tělocvičně školy, kdy se žáci učili základní kroky polky, valčíku a třeba čardáše. Pak to přerostlo v tak velkou akci, že už tancuje celá praktická škola a také děti z oborů kuchařských a strojírenských prací, takže už tančí celá škola a všichni učitelé,” uvedla Dagmar Pospěchová, učitelka OU a PrŠ Nový Jičín.

Poprvé letos na koloně předvedli žáci i sambu a nechyběl ani rock´n´roll. Své oblíbené nebo naopak nepopulární tance nám prozradili i samotní účastníci kolony.

anketa: účastníci kolony

“Můj nejoblíbenější tanec je jive a nejhorší je rock´n´roll,”

“Mám rád country, všechny tance jsou hezké,”

“Sambu, polonézu a polku,”

“Jsou to tance, které se plesech tančí běžně. Neučíme třeba tango, protože to je těžké, ale jive nebo máme klasicky každý rok mazurku, nechybí polka, valčík, rock´n´roll, ptačí tanec, ten je velice oblíbený mezi dětmi a na konci je tanec s rodiči,” dodala Dagmar Pospěchová, učitelka OU a PrŠ Nový Jičín.

Oficiální část programu kolony s nacvičenými ukázkami tanců trvala tři hodiny. Pak se všichni mohli na tanečním parketu oddávat svým volným oblíbeným kreacím. 

ReklamaASAP Automotive Solutions s.r.o.
Nový Jičín
od 16 636 Kč

Detail

Město Kopřivnice
Nový Jičín
od 19 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Skrytá hrozba v autě

Více PR článků
Zavřít reklamu