Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nový Jičín zve k virtuální prohlídce města

Na procházku Novým Jičínem se mohou lidé vydat i z pohodlí svého domova. Město spustilo virtuální prohlídku. Ta zatím nabízí detailní pohled na 8 míst. Další by měla přibývat v příštím roce. Záměrem je postupně představit prostory, která se podařilo opravit i díky evropským dotacím.

Na virtuální prohlídku Nového Jičína se mohou lidé vypravit prostřednictvím webových stránek města a Návštěvnického centra. Základem je pohyblivá sférická fotografie. Samotná virtuální prohlídka nabízí v tuto chvíli 8 zmapovaných objektů.

“Zájemci se tak mohou z pohodlí svého domova podívat do interiéru některých mateřských škol nebo se podívat do amfiteátru na Skalkách nebo se projít kolem sousoší svatého Rocha a Šebestiána,” sdělila Marie Machková, tisková mluvčí MěÚ Nový Jičín.

“Já si teď otevřu třeba amfiteátr na Skalkách a tady už se dá procházet pomocí modrých šipek,,” popsala fungování virtuální prohlídky Kristýna Zetková, Turistické informační centrum Nový Jičín.

Další virtuální body budou do mapy města přibývat v příštím roce.

„Chceme jednak představit místa, která se v posledních letech podařilo opravit i díky evropským dotacím a také věříme, že je to dobrá propagace Nového Jičína,” dodala novojičínská mluvčí.

Kromě toho jsou na sférické fotografii vyznačeny body pouze se základními informacemi, které ale mohou pomoci zejména turistů, aby se zde lépe zorientovali.

“Tyto body zájmu budou rozšířené o otevírací dobu, kontakt a také o to, zda je ta konkrétní památka, ta atraktivita přístupna veřejnosti či nikoliv,” doplnila Kristýna Zetková.

Záměrem je, aby se takto postupně představilo lidem i všech 90 kulturních památek, které se na území města nacházejí.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy