Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Alena Kupková představila svou třetí sbírku

Novojičínská básnířka Alena Kupková vydala třetí sbírku poezie. Knížka s názvem “Tak to jsem já” obsahuje 40 básní. Většinou jsou o pocitech, které mohou mít lidé všude na světě. Inspirací jsou jí každodenní maličkosti, pěkné ráno, opětovaný úsměv nebo barvy přírody.

Vydat básnickou sbírku dnes není vůbec snadné. Novojičínské autorce Aleně Kupkové se to teď podařilo už po třetí, a to také díky finančnímu příspěvku města. Veřejnosti nyní může představit knížku “Tak to jsem já”.

“Je to o pocitech, ty pocity mohou mít lidé asi obecně všude na světě. Třeba krásné ráno, modré nebe, úsměv, barvy, krásný barevný podzim. Docela malé věci, malé věci, které mohou být velkými,” svěřila se Alena Kupková, básnířka.

Novou básnickou sbírku pokřtil hudebník Roman Dragoun. Obsahuje 40 básní. Jejich zrození je podle autorky dílem okamžiku.

“Mě se třeba, když jdu po ulici, něco zazdá, a už se mi v hlavě řadí ta písmenka a musím to napsat. Potom už to jde, jako by mi to někdo diktoval,” pousmála se básnířka.

“Sytím svou duši občas vůní čaje z jasmínu a horký hrnek mě v rukou pálí, však mu tu jeho horkost jistě ráda prominu, při vzpomínce, jak hřál v rukou čaj, když bývali jsme ještě malí,” zarecitovala ze své sbírky Alena Kupková.

Kniha “Tak to jsem já” vyšla v omezeném nákladu 50 kusů. Setkat se s verši Aleny Kupkové mohou ale zájemci také jednoduše na jejím facebooku. Zpravidla na něm zveřejňuje jednu básničku týdně. A také v den natáčení rozhovoru se mohla autorka pochlubit novým poetickým přírůstkem.

“Dneska v noci, možná to bylo i tím, že jsem tak nějak hodnotila uplynulý čas, to uplynulé léto a bylo takové deštivé počasí, a to mě tak nějak nabádalo k tomu napsat ji,” prozradila Alena Kupková

Celkem už má Alena Kupková na svém kontě asi 400 básní. A jak na závěr prozradila, je tedy pravděpodobné, že ještě dvě nebo tři publikace budou následovat.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy