Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Florbalový O-cup přivítal i extraligové hráče

Příznivci florbalu nejen z Nového Jičína už moc dovře vědí, že sobota v polovině října je pravidelně rezervována pro turnaj O-cup. Toto sportovní klání je otevřeno široké veřejnosti. Na palubovce změří síly neregistrovaní hráči, muži z nižších soutěží i z extraligy.

Turnaj O-Cup je otevřen široké veřejnosti a je určen všem věkovým kategoriím. Letošního ročníku se účastnilo 120 hráčů v 17 družstvech, přijeli florbalisté z Novojičínska a také z Ostravy a Brna. Každý z týmů odehrál minimálně 6 utkání, hrálo se zrychleným způsobem 1x 10 minut.

“Opět ta kvalita stoupá, protože už tady nejsou jen ti, kteří jen začínají s florbalem, ale jsou tady i hráči, kteří hrají místní a regionální florbalové ligy,” uvedl Zdeněk Stanislav, pořadatel turnaje.

“Účastníme se pravidelně a zatím se nám daří, máme dva zápasy, dvě výhry, takže spokojenost. Hrajeme to závodně, jsou tady kluci z extraligy, z nižších lig, i kluci, kteří to nehrají tak často, třeba fotbalisti, zkrátka sportovci všeobecně,” sdělil Prokop Grof, účastník turnaje.

“Na tomto turnaji si hlavně zahraji s klukama, se kterýma se normálně nevidím v lize, takže v tomhle je to super. Jsem registrovaný hráč v Rožnově pod Radhoštěm, hraji pravidelně,” přidal se Petr Burýšek, účastník turnaje.

Na palubovce tělocvičen Základní školy Komenská 66, kde se turnaj pravidelně koná, bylo vidět extraligového hráče FBC Ostrava Marka Lipového, původem ze Záviši.

“Jsem tady poprvé, napsal mi Petr Burýšek, tak jsem kvůli němu přijel, jsem tady spíš tak ze srandy, “na žízeň”, jak se říká,” pousmál se Marek Lipový, účastník turnaje.

Seniorskou kategorii O-cupu opanovalo áčko a béčko družstva Warriors Nový Jičín. Třetí skončil tým Lichnov. Taktéž mezi juniory vévodili Warriors, druhá byla Luna Příbor a třetí družstvo s názvem Jelita ze střídačky.

“Florbal je pořád na vzestupu a je to vidět napříč všemi soutěžemi, i těmito místními turnaji, i třeba vysokou diváckou návštěvností všech soutěží,” dodal Zdeněk Stanislav.

“Florbal se neustále zlepšuje, je to vidět i tady, kolik je tu týmů, takže to je dobře, že v Novém Jičíně něco takového je to je dobře. Akorát tady chybí velká hala, aby se tady mohl udělat větší florbal,” podpořil místní Petr Burýšek.

Toto přání také vyslovili pořadatelé turnaje O-cup, který v příštím roce oslaví čtvrtstoletí konání. 

Nahlásit chybu
NOBUS PRINT s.r.o. - pracoviště Kopřivnice
Kopřivnice
od 10 000 Kč/měsíc

Detail

VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail

ASF jobs s.r.o. - pracoviště
Nový Jičín
od 11 760 do 15 288 Kč/měsíc

Detail