Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Miroslava Janoušková představuje Výběr z díla II

Po letní výstavě v Žerotínském zámku je nyní tvorba výtvarnice Miroslavy Janouškové k vidění také na Staré poště. Prostory galerie naplňují zejména předměty ze skla. To přetavila jednak do iluzorních představ, a také do užitečných podob táců a hodin.

Díla novojičínské výtvarnice Miroslavy Janouškové jsou v soukromých sbírkách různě ve světě, například v Německu, Rakousku, Spojených státech, Japonsku a Číně. Veřejnost si teď může část její tvorbu prohlédnout v Galerii Stará pošta. K vidění jsou zde zejména její předměty ze skla.

“Je tady technika lehaného skla, mám tady třeba hodiny, mísy a užitkové sklo. Pak jsou tady věci, které můžeme použít do oken jako okenní tabulky, nebo může být ze skla paravan, lampy, cokoliv vás napadne, můžete ze skla udělat,” uvedla svůj pestrý svět Miroslava Janoušková, výtvarnice.

Rozmanitost tvorby dokumentují také barvy zapuštěné do skla, kterým vévodí žlutá a oblíbená modrá. Výstavu dále doplňují obrazy, většinou olejomalby a akryly.

“Já už jsem od dětství strašně ráda malovala, mé školní sešity z přírodovědy byly celé pokreslené. A to mi zůstává od malička, pořád mě to nutí něco dělat. Jsme ráda, že jsem dostala takový dar, který mě těší v životě,” vyznala se Miroslava Janoušková.

Výtvarný projev Miroslavy Janouškové je typický zejména abstraktním vyobrazením krajiny. Své umělecké vize dokáže přenést nejen na plátno nebo sklo, ale blízké jsou ji i další materiály dřevo, keramiky, kov a v poslední době smalt.

“Věřím, že určitě bude něco nového, protože je tady třeba kámen. V přírodě je plno věcí, které se dají využít. Neustále mě to nutká vytvářet a porovnávat věci, jak se tvoří. Protože když dělám jednu věc a mám ji třeba v keramice, tak jinak potom vypadá namalovaná, jinak vypadá ve skle,” míní autorka výstavy.

Součástí tvořivého impulsu této výtvarnice je také hudba, která ji většinou doprovází v jejím uměleckém ateliéru.

“Někdy je ticho, ale to dlouho nevydrží a okamžitě potom přijde nejspíš takový rockový koncert,” pousmála se výtvarnice.

Jak dále přiznává, tak jak zpracovává různé druhy materiálů, miluje i muziku napříč žánry. Od vážné hudby, přes jazz až po hard rock, což bylo slyšet a vidět také na vernisáži. Součástí byl koncert kapely Red Velvet. 

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy