Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Rozšíření silnice se zahrádek u NJ dotkne okrajově

Ředitelství silnic a dálnic chystá modernizaci silnice I/48 také v úseku od Rybího směrem do Bělotína u Hranic na Moravě. V blízkosti této komunikace u Nového Jičína stojí zahrádkářská osada. Její uživatelé mají obavy, zda stavba neovlivní jejich pozemky.

Už v létě začala přestavba silnice mezi Rybím na Novojičínsku a Rychalticemi na Frýdecko-místecku. Navázat na tento úsek má také modernizace stejné komunikace v opačném směru.

“Rekonstrukci trasy D48 mezi Bělotínem a Rybím máme připravenou do té míry, že v příštím roce vypíšeme výběrové řízení na zhotovitele. Nyní probíhá zpracování stanoviska EIA,” informoval Jan Rýdl, mluvčí Ředitelství silnic a dálnic.

Výsledkem stavby by měly být dělicí středový pruh a přidané krajnice. Z rozšíření silnice mají obavy vlastníci zahrádek v novojičínské osadě Za kotelnou, která se 48 těsně sousedí.

“Čekáme na nějaké rozhodnutí o rozšiřování té silnice s tím, že bychom chtěli, aby nám někdo řekl ano, tady si to budeme zabírat, tady to budeme rozšiřovat takto,” uvedl Antonín Rolný, předseda zahrádkářské osady Za Kotelnou v Novém Jičíně.

Jisté je to, že zahrádkáři budou muset uvolnit správci komunikace malý kousek pozemku v horní části osady, na kterém stojí nádrž na vodu.

“Zatím akorát máme informaci, že zabírají část pozemku, která patří vlastně silniční správě. S tím nenaděláme nic, i když nás takto v roce 1981 národní výbor informoval, abychom to takto oplotili,” sdělil předseda zahrádkářské osady.

“Pozemkově je stavba předběžně již připravena, takže žádné další výkupy nebo výrazné rozšiřování rozsahu stavby nyní nepředpokládáme,” upřesnil mluvčí Ředitelství silnic a dálnic.

Po dokončení stavby by měla po této trase vést dálnice až na hranici s Polskem.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy