Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Práce na bazéně finišují, bude se otevírat

Další etapa modernizace sportovního areálu s halou a koupalištěm se blíží do finále. Napuštěný už je velký vnitřní bazén. V tomto týdnu bude zahájen zkušební provoz, vodu otestují plavecké kluby.

Hlavním tahákem této části rekonstrukce má být pro veřejnost relaxační zóna s velkou vířivkou. Ta se ještě spolu s modernizací malého bazénu dokončuje. Probíhající práce už by ale neměly narušit chod velkého bazénu. V pondělí začal jeho zkušební provoz.

“Ta voda má nějaké normy, musí se nahřát, musí se tam nadávkovat veškerá chemie, tak aby to splňovalo veškeré hygienické náležitosti. Takže my deset dnů potřebujeme k tomu, abychom tu vodu z vody pitné upravili na vodu plaveckou,” vysvětlil Pavel Kelar, ředitel bazénu.

Do velkého bazénu se budou moci lidé naplno ponořit od 20. listopadu. Od 6. listopadu už sem ale mohou zavítat milovníci saunování, k dispozici mají rozšířené hodiny.

”Jedeme pondělí, středa, pátek dopoledne, od pondělí do pátku v odpoledních časech a víkendy jedeme celé dny, tak jak to bývalo kdysi,” upřesnil ředitel bazénu.

V samotné relaxační zóně už byla instalována nerezová vana s chrliči vody a skluzavkou. Do prostoru přibyla masážní vířivka, která je od bazénu oddělena stěnou.

“Termín dokončení je do konce listopadu. Věřím, že ten se podaří stihnout, takže od prosince by byla relaxační zóna spuštěna, včetně modernizovaného dětského bazénu,” uvedl Jaroslav Dvořák (ČSSD), starosta Nového Jičína.

Teplota v dětském bazénu by měla být 31 stupňů, ve vířivce 35. Podle slov starosty se pokusí také vyslyšet přání veřejnosti a po jednání s plaveckým sportovními kluby zvýšit i teplotu vody ve velkém bazénu.

“Ozývají se hlasy o teplotě bazénu, takže hledáme ten kompromis. Zkusíme minimálně na víkend zvýšit teplotu o několik desetinek, protože samozřejmě plavci mají nějaké své regule, takže bavíme se o 28 stupních,” sdělil starosta.

Celý areál už má za sebou opravu střechy, výměnu vzduchotechniky a zateplení, upravilo se prostranství kolem haly, dále se dokončuje rekonstrukce ubytovací části a venku vznikají nová hřiště - dětské, workoutové, na beach volejbal a multifunkční aréna s tartanovým povrchem. Investice přesáhla 100 milionů korun.

“Čeká nás poslední etapa, tam už máme také projektovou dokumentaci připravenou, tam by měla být vyměněna vana venkovního bazénu, modernizován venkovní dětský bazén, a také tobogány, ale tam se bavíme někdy o roku 2020, teď si musíme od bazénu trochu odpočinout,” dodal Jaroslav Dvořák (ČSSD).

Poslední letošní investicí do bazénu je teď ještě navíc oprava čelní zdi, kterou před časem narušila vlhkost a voda protékající z terasy.  

Nahlásit chybu
Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail

NOBUS PRINT s.r.o. - pracoviště Kopřivnice
Kopřivnice
od 18 000 Kč/měsíc

Detail

VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail